Key Account Manager

Key Account Manager, Vanzari (Bucuresti si Limitrof)

Descrierea postului:

  • Planifica si realizeaza vizite periodice la client;

  • Identifica potentiali clienti in zona alocata;

  • Intretine si dezvolta relatia cu clientii deja existenti ai companiei;

  • Promoveaza intregul portofoliu de produse al companiei;

  • Actualizeaza permanent baza de date cu clientii din zona de care este responsabil;

  • Negociaza cu clientii conditiile comerciale in limitele de autoritate stabilite prin politica comerciala a Companiei;

  • Este responsabil de incasarea banilor in termenul agreat cu clientii;

  • Intocmeste periodic si transmite catre Managerul direct rapoarte privind situatia vanzarilor din zona alocata;

  • Prospecteaza piata si tendintele acesteia din zona alocata si propune Managerului direct solutii de crestere a vanzarilor;

  • Se asigura de derularea intocmai a contractelor cu clientii din zona alocata;

  • Se asigura ca documentatia necesara participarii la licitatiile initiate de clientii din zona alocata este completa si corecta; participa la licitatiile initiate de clientii din zona alocata;

  • Realizeaza prezentari de produse si asigura consilierea tehnica pentru distribuitorii din zona alocata;

  • Emite comenzi speciale catre departamentul Achizitii sau furnizori interni de produse;

  • Transmite cereri de oferta catre furnizori interni pentru produsele care nu fac parte din gama standard de produse.

Cerinte:

  • Constituie avantaj experienta anterioara de vanzari;

  • Minim 3 ani de experienta in domeniul produselor industriale (de preferat in domeniul echipamentelor de protectia muncii);

  • Cunostinte de operare calculator: Word, Excel – nivel avansat;

  • Cunostinte de limba engleza – nivel mediu;

  • Posesor de permis de conducere

  • Excelente abilitati de vanzare (negociere, comunicare persuasiva, perseverenta);

  • Initiativa;

  • Capacitate de analiza logica a situatiilor si informatiilor;

  • Integritate profesionala;

  • Disponibilitate pentru deplasari frecvente.

Oferta (bonusuri, beneficii):

  • Pachet salarial motivant;

  • Sistem de bonusare;

  • Masina de serviciu, telefon mobil;

  • Oportunitati de dezvoltare profesionala, programe de training;

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la RENANIA TRADE SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la RENANIA TRADE SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are RENANIA TRADE SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?