Key Account Manager

Cu obiectivul de a promova și comercializa noile produse recent intrate în portofoliu, clientul nostru, companie de prestigiu care operează la nivel național și european prin intermediul multiplelor sale linii de business (articole promoționale, cadouri corporate, programe de loialitate și servicii de personalizare, ustensile pentru gătit), dorește completarea echipei de vânzări, prin ocuparea pozițiilor vacante de KEY ACCOUNT MANAGER.

Cerinte:

- studii superioare;
- experiență de minim 4 ani în domeniul vânzărilor B2B;
- experiența anterioară în distribuția și vânzarea către retail a produselor din zona cookware sau a obiectelor promoționale constituie un avantaj;
- atitudine pozitivă, personalitate optimistă si motivată;
- abilități excelente de comunicare și ascultare;
- orientare către client;
- orientare către rezultate;
- capacitate de organizare, planificare, analiză și sinteză;
- seriozitate și perseverență în atingerea obiectivelor propuse;
- spirit intraprenorial, persoană autonomă, cu inițiativă;
- permis de conducere categoria B;
- disponibilitate de deplasare în teritoriu;
- bune cunoştinţe de operare a pachetului Microsoft Office (Word, Excel, Power Point);
- cunoştinţe de limba engleza - nivel mediu / avansat.

 Responsabilitati:

- realizează planul de vânzări;
- prospectează permanent piaţa pentru identificarea de noi clienţi şi pentru creșterea cotei de piaţă a serviciilor şi produselor companiei;
- realizează prognoza rezultatelor de vânzări, cu frecvență bilunară;
- prezintă şi promovează produsele şi serviciile furnizate de companie clienţilor din portofoliu;
- oferă asistenţă şi asigură consultanţa clienţilor din portofoliu, atât înainte cât şi post-vânzare;
- acoperă eficient zona alocată prin planificarea optimă a activității și deplasărilor;
- supervizează derularea contractelor și intervine pentru gestionarea situațiilor problematice;
- identifică și propune modalități pentru dezvoltarea afacerii și pentru optimizarea activităților curente;
- realizează rapoarte de activitate periodice solicitate de managerul direct.

Beneficii:

- sesiuni de training specifice activității;
- pachet salarial atractiv constituit din venit fix și bonusuri de performanță;
- laptop, telefon și mașină de serviciu;
- apartenența la un grup de firme ce oferă multiple posibilități de dezvoltare profesională.

Vrei să te alături unei echipe de profesioniști? Trimite-ne un CV actualizat.

Descrierea companiei:
Train2Perform este o companie specializată în furnizarea de servicii profesioniste în domeniul Resurselor Umane. Echipa noastră oferă partenerilor de business soluții personalizate pentru optimizarea relațiilor interumane, acoperind următoarele domenii: recrutare și selecție de personal, training, consultanță și management al resurselor umane.

Pentru mai multe informații despre companie și serviciile pe care le oferim, vă rugăm să consultați site-ul nostru.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la SC TRAIN TO PERFORM SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la SC TRAIN TO PERFORM SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are SC TRAIN TO PERFORM SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?