Key Account Manager

Pentru unul dintre clienții noștri, un distribuitor de produse Samsung care oferă servicii de consultanță și logistică, căutăm un Key Account Manager.

Managerul de cont cheie va supraveghea relațiile companiei cu cei mai importanți clienți ai săi în același timp obținerea și menținerea clienților cheie pe termen lung.

Cerințe:

  • Minim 3 ani într-o organizație mijlocie pe o poziție similară;
  • absolvent de studii superioare;
  • Cunoștințe bune de limba engleză scris și vorbit;
  • Experienta in managementul relatiilor cu clientii;
  • Experienta in activitate comerciala in domeniul produselor electronice si IT constituie un plus;
  • Cunoașterea termenilor tehnici de specialitate în domeniul IT&C, audio video;
  • Experienta in utilizarea aplicatiilor specifice activitatii zilnice (programe de management ERP);
  • Persoana organizata, optimista, adaptabila, motivata, cu abilitati de comunicare si relationare;
  • Permis de conducere categoria B.

Responsabilitati:

  • Realizează managementul portofoliului de clienți alocați și relațiile cu aceștia;
  • Raspunde solicitarilor clientilor si mentine contactul cu acestia pentru a genera noi proiecte sau pentru a identifica posibilitati de extindere a proiectelor initiale;
  • Promovează clienților, prin întâlniri și prezentări, portofoliul de produse și soluții vândute (identifică problemele/nevoile clienților, prezintă clienților soluția și oferta financiară, alături de beneficiile și avantajele soluției propuse);
  • Dezvolta si extinde portofoliul de clienti prin identificarea si/sau generarea de noi clienti si oportunitati;
  • Realizeaza managementul proiectelor derulate cu clientii;
  • Urmărește atingerea obiectivelor de vânzări și a KPI-urilor aferente, lunar, trimestrial și anual.

Vă rugăm să aplicați online cu un CV detaliat. Doar candidații eligibili vor fi contactați în maximum 3 săptămâni. Toate informațiile vor fi tratate ca fiind strict confidențiale.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la HRS Romania pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la HRS Romania pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are HRS Romania locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?