Key Account Manager With Focus on Greases

În urmă cu peste 150 de ani, Dr. John Ellis a dezvoltat un lubrifiant pe bază de petrol pentru motoarele cu abur și, de atunci, Valvoline a lucrat în mod repetat pentru a inova și a aduce pe piață numai uleiuri de motor de cea mai înaltă calitate, lubrifianți și agenți de curățare. Construim cea mai importantă afacere de întreținere a motoarelor și a autovehiculelor din lume, iar jurământul nostru este să aducem zilnic „Experție manuală” în beneficiul clienților noștri, avansând afacerea cu viteză și excelență.

În sprijinul organizației europene Valvoline, căutăm un Key Account Manager cu accent pe unsori, care va face parte din echipa noastră de vânzări.

Acest rol este responsabil pentru achiziționarea proactivă a clienților și dezvoltarea portofoliului de produse pentru unsori Valvoline în Regiunea Europei de Est.

Managerul de cont cheie cu accent pe grăsimi va fi de așteptat să ofere leadership, afaceri și perspectivă asupra clienților și să dezvolte soluții inovatoare de vânzări și afaceri care să permită realizarea obiectivelor de dezvoltare a afacerii. Persoana în acest rol va fi de așteptat să consolideze relația cu Clienții Cheie și să dezvolte activități în conformitate cu Strategia Valvoline Europa.

Responsabilitati cheie:

  • Gestionează și inițiază în mod proactiv relațiile cu clienții în timp ce identifică și dezvoltă noi oportunități – concentrează-te pe grăsimi .
  • Construiți și creșteți afacerea în regiunea definită: prin realizarea planurilor financiare și asigurarea livrării performanței P&L prin managementul și execuția planurilor de dezvoltare a distribuitorilor.
  • Dezvoltați și implementați programe de vânzări și aduceți cele mai bune practici.
  • Menținerea la curent cu tendințele, evoluțiile relevante și identificarea și oportunitățile de dezvoltare pe mai multe segmente de piață.
  • Conectați-vă și vizitați clienții importanți pentru a obține afaceri.
  • Acționați ca pin de legătură între clienți și departamentul tehnic pentru a obține încrederea clienților.
  • Stabiliți o bună comunicare cu lanțul de aprovizionare și RBM locale
  • Folosind cunoștințele despre clienți și despre piață, dezvoltați și implementați abordări inovatoare de dezvoltare a afacerii care permit realizarea oportunităților de creștere rapidă a afacerii.
  • Furnizarea de informații despre clienți, concurenți și piață către echipele regionale de marketing, tehnologie și vânzări pentru a ajuta la dezvoltarea și execuția de platforme și campanii de produse diferențiate, bazate pe valoare.
  • Utilizați eficient toate instrumentele cheie de performanță a vânzărilor, inclusiv SalesForce.com
  • Consilierea clienților (potențiali), traducerea nevoilor clientului într-o propunere solidă și ghidarea acesteia către punctul de livrare
  • Conduceți o echipă externă de vânzări pentru a dezvolta brandul Valvoline pe piață pentru clienții lor.
  • Contribuiți pe deplin la crearea unei culturi câștigătoare în cadrul echipei de vânzări și al întregii unități de afaceri.

Pentru a avea succes în acest rol, va trebui să aveți sau să fiți:

  • Experiența în lubrifianți pentru sarcini grele și industriale este obligatorie
  • Diplomă de licență (avantaj: calificări tehnice sau de inginerie)
  • Minim: 5+ ani de experiență în vânzări B2B
  • Fluent în limba engleză
  • Dependenta de calatorii
  • Atitudine orientată către client și servicii
  • Excelente abilități interpersonale și de comunicare
  • Proactiv, cu o mentalitate care poate face și practică și dornic să-și asume responsabilitatea
  • Confortabil de petrecut 3-4 zile pe săptămână în afara biroului (cu clienți, potențiali)
  • Orientat spre rezultate și abilități puternice de rezolvare a problemelor
  • Bună înțelegere a modului de utilizare a instrumentelor și tehnicilor de vânzare
  • Bună înțelegere a modului de a crea propuneri de valoare

Interesat?

Suntem un angajator cu șanse egale. Toți solicitanții vor fi luați în considerare pentru angajare fără atenție la rasă, culoare, religie, sex, orientare sexuală, identitate de gen, origine națională sau statut de dizabilitate.

Termenul limită de depunere pentru acest post vacant este 22 februarie 2023. Doar candidații selectați vor fi contactați. Dacă nu ați fost contactat de noi în termen de 2 săptămâni de la această dată de închidere, ne pare foarte rău, dar atunci nu sunteți pe lista scurtă. Apreciem interesul dumneavoastră pentru Valvoline și sperăm că veți continua să căutați alte oportunități în Valvoline. Mulțumesc.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Valvoline EMEA pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Valvoline EMEA pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Valvoline EMEA locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?