Key User

High Bay Edenia Distribution Center din Campia Turzii cauta un nou coleg Key User/Inginer de sisteme.

Provocarea noastra:

Vei colabora cu toti membrii echipei si interdepartamental în problemele sistemelor informatice și în sprijinirea proceselor de business.

Responsabilitati:

Management utilizatori WMS prin: creare/modificare/acordare drepturi/stergere utilizatori, setare amprenta vocala;

Configurare resurse: terminale PBV, terminale scanner, echipamente CCTV, imprimante

First level suport:

- Comunici cu departamentele suport ale furnizorilor solutiilor si echipamentelor WMS si WCS;

- Gestiune useri WCS;

- Parametrizare: gestiuni locatii libere, gestionare flux in/out, buffer macarale, conveioare

Identificare si analiza erori;

- Facilitare comunicare WCS cu WMS;

Inventar:

- Extragere raport stocuri;

- Creare/alocare documente inventar;

- Corectie erori inventar;

- Postare inventar;

Testare functionare sistemei dezvoltare sisteme:

- Mentenanta echipamente;

- Creare manual sistem;

- Training system (utilizatori noi si existenti).

Cerinte:

- Experienta intr-o pozitie similara, de preferinta in FMCG;

- Nivel avansat de intelegere a proceselor de logistica si supply chain;

- Gandire analitica si orientare catre procese;

- Proactivitate;

- Problem solving;

- Experienta in WMS, ERP;

- MS Office avansat;

- Cunostinte retele de date;

- Engleza nivel avansat;

- Experienta in project management;

- Foarte bune abilitati de comunicare, relationare, organizare si planificare.

Pachet salarial motivant, acces la instruire, mediu de lucru dinamic si profesionist.

Alte beneficii acordate de companie (tichete masa/ cadou cu ocazia sarbatorilor Paste, Craciun, 1 Iunie, Abonament 7 Card, Pauza de Fructe, Bookster).

Doar candidatii selectati vor fi invitati la un interviu, a carui data va fi stabilita de comun acord cu acestia.

Toate candidaturile vor fi analizate cu obiectivitate si in deplina confidentialitate.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Macromex pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Macromex pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Macromex locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?