L2 Technical Integration Engineer

InTouch Games face parte din Skywind Group, fiind în mod tradițional concentrat pe piața din Marea Britanie, aduce experiența acestei piețe mari echipelor Skywind Group, ca parte a efortului fuzionat pe piețele internaționale.

Skywind Group este un furnizor privat de soluții de tehnologie de divertisment.

De la înființarea noastră în 2012, am crescut constant alături de partenerii și clienții noștri, mândri să asistăm la propriul lor progres sporit de produsele noastre.

Noi modelăm viitorul industriei noastre cu jocuri de clasă mondială, back-office și sisteme de gestionare a conținutului, soluții de găzduire, infrastructură, motor de învățare profundă proprietar, precum și o suită revoluționară de produse de reținere a utilizatorilor.

Alăturați-vă nouă astăzi și faceți parte din echipa noastră în creștere rapidă, formată din peste 350 de profesioniști din 8 centre de dezvoltare.

Deschidem noi birouri in Romania, Bucuresti si cautam sa angajam Inginer Integrare Tehnica L2.

Responsabilitati:

  • Configurați configurația clientului și comunicați cu clienții noi
  • Configurarea și întreținerea mediului
  • Conduceți un proces de integrare tehnică a clienților
  • Comunicarea cu echipele interne de dezvoltare și QA privind clarificările cerințelor și așteptările de calitate
  • Citirea documentelor complexe
  • Urmăriți problemele software folosind Jira
  • Analizați și analizați specificațiile sistemului
  • Analizați, depanați și evaluați problemele raportate de client

Cerințe:

  • Înțelegerea modelului client-server
  • Experiență cu instrumentele de dezvoltare browser pentru investigarea problemelor browserului.
  • Experiență în tehnologiile API și depanare
  • Înțelegerea protocolului HTTP, API, Web
  • Abilități analitice puternice și atenție la detalii, abilități puternice de depanare.
  • Cunoștințe tehnice la zi, subestimare a software-ului modern
  • Engleză bine scrisă și vorbită
  • Abilitatea de a gestiona un număr mare de solicitări într-un interval de timp dat, cu înaltă calitate și precizie

Dorit:

  • Experiență în: API-uri REST, instrumente pentru dezvoltatori web, Postman, Swagger și etc.
  • Cunoașterea sistemului de control al versiunilor GIT (Bitbucket)
  • Experiență în: Proiectarea, dezvoltarea și executarea instrumentelor de scripturi de automatizare (JavaScript, Postman)
  • Experiență de lucru cu jurnalele (citire, înțelegere etc.)
  • Familiarizat cu arhitectura software
  • Cunoașterea algoritmilor comuni și a structurilor de date
  • Înțelegerea HTML5 și CSS
  • Înțelegerea JavaScript (ES 6+)
  • Cunoașterea bazelor de date

Noi oferim:

  • Acesta este un rol hibrid cu sediul în birourile noastre din centrul Bucureștiului
  • Oportunitate de dezvoltare profesională pentru fiecare angajat
  • Posibilitatea de a lucra cu o companie de produse
  • Remunerație competitivă
  • Mediu cald și prietenos

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Intouch Games Ltd pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Intouch Games Ltd pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Intouch Games Ltd locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?