Label Manager

Divizia Professional Placement & Executive Search a Adecco România caută în prezent un Label Manager pentru unul dintre clienții săi, cea mai importantă casă de discuri din Europa Centrală și de Est.

Dacă aveți minim 3 ani de experiență în managementul proiectelor / managementul conturilor, un istoric dovedit și vă bucurați de o mare provocare, ne-ar plăcea să vă cunoaștem!

Candidatul ideal:

  • Experiență anterioară de cel puțin +3 ani în managementul proiectelor/administrarea conturilor
  • Un angajament pasionat față de muzica urbană, cultură și artiști (muzică trapanele).
  • Capabil să-ți folosești abilitățile excelente de comunicare pentru a consolida relațiile cheie
  • Experiență în gestionarea bugetului anual, P&L reprezintă un plus
  • Experienta in conducerea unei echipe de 2-3 persoane
  • Excelent gestionare a timpului, abilități organizatorice și capabil să echilibreze mai multe proiecte simultan
  • Abilități puternice de conducere și abilitatea de a menține membrii echipei motivați și motivați

Roluri și responsabilități:

· Operațiuni, informații și analize, finanțe și juridice pentru a se asigura că toate nevoile de afaceri ale etichetelor și ale partenerilor sunt îndeplinite

· Supravegheați toate aspectele funcțiilor caselor de discuri, inclusiv A&R, digital, marketing, distribuție, social media, înregistrări de redevențe, lansări de muzică de succes

· Construiți relații cu artiștii și echipele acestora și asigurați-vă că sunt ținuți la curent cu toate aspectele lansărilor, activităților de marketing și rezultatelor lor

· Maximizați veniturile din catalog

· Gestionați programul de lansare, asigurându-vă că produsele digitale sunt livrate la termenul limită

· Lucrați cu echipele de marketing pentru a ajuta la pregătirea, planificarea și gestionarea campaniilor de marketing pentru a maximiza oportunitățile cheie, menținând în același timp bugetele

· Descoperiți și promovați relațiile cu artiști în curs de dezvoltare și echipe de management

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Adecco pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Adecco pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Adecco locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?