LABORANT - Baza cereale Filiasi

LOCATIA POSTULUI: Baza Filiasi, jud. Dolj

ROLUL POSTULUI:

Determinarea calitatii produselor agricole la receptionare, pe periada de depozitare si la livrare, controlul si urmarirea evolutiei starii de conservare a produselor agricole pe perioada depozitarii astfel incat pastrarea acestora sa se faca in conditii optime.

RESPONSABILITATI:

  • Prelevare probe elementare din produs;
  • Efectuare analize fizico-chimice pentru determinarea parametrilor calitativi conform metodei stabilite in Standardul de produs-specificatii si conform procedurilor de receptive, depozitare si livrare ale companiei;
  • Conditionare produse - stabileste tehnologia de conditionare, inclusiv tipul sitelor pentru echipare tarar;
  • Uscare produse - stabileste tehnologia de uscare;
  • Stabileste tehnologia depozitarii, aerarii, tratarii chimice a produselor;
  • Monitorizare parametrii calitativi pe perioada conservarii produselor;
  • Monitorizare grad infestare in masa de produs;
  • Raspunde de gestiunea stocului de cereal pe perioada depozitarii.

CERINTE:

  • studii medii, preferabil laborant gradator
  • experienta de min. 1 an ca si laborant intr-o baza de cereale reprezinta un avantaj
  • cunoasterea Standardelor de produs
  • cunostinte operare calculator
  • capacitate de lucru sub presiune
  • bune competente de comunicare
  • capacitate de lucru in echipa

OFERTA:
1. Pachet salarial corelat cu responsabilitatile postului si experienta
2. Oportunitatea de a face parte dintr-o echipa dinamica si ambitioasa, intr-una dintre cele mai mari companii din industria de agribusiness din Romania.

Prin transmiterea CV-ului dvs pentru acest post sunteti de accord cu preluarea si prelucrarea informatiilor cu caracter personal de catre persoanele responsabile cu procesul de recrutare in cadrul companiei Prutul SA. Informatiile din CV-ul dvs. vor fi utilizate numai in scopul recrutarii pentru postul la care ati aplicat, vor ramane confidentiale si vor fi pastrate in baza noastra de date pana la ocuparea postului pentru care ati aplicat.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Prutul S.A. pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Prutul S.A. pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Prutul S.A. locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?