Cerinte:

- Absolvent studii medii / superioare de specialitate in domenii relevante
pentru post: Chimie, Biologie, Biochimie, Inginerie chimica,
- Experienta anterioara de lucru intr-un laborator de analize constituie un
avantaj major;
- Usurinta in utilizarea MS Office si Outlook;
- Limba engleza sau germana nivel mediu (conversational si
scris) constituie un avantaj.

Descrierea jobului:

- inregistreaza noile mostre de culoare, masoara mostrele la Datacolor in
vederea stabilirii unor retete de vopsire;
- alege reteta optima in functie de metamerie;
verifica pe mostre de laborator reteta aleasa, tipareste si inregistreaza
reteta pentru productie,
- executa analiza apei: duritate, ph, continut in fier, executa testarea de
yellowing;
- executa analiza noilor coloranti pe diferite tipuri de material
si vopsirea laboratoarelor ce vin pentru diferiti clienti,
- anunta imediat seful de schimb in cazul unei defectiuni la partea
mecanica sau electrica a masinilor pe care le are in deservire,
- respecta regulile si masurile de aparare impotriva incendiilor, aduse la
cunostinta sub orice forma de catre conducatorul societatii.

Responsabilitati:
- sa pastreze in buna stare de functionare masinile, aparatura si uneltele
pe care le deserveste;2
- este obligat sa anunte seful sectiei in si mecanicul in cazul unei
defectiuni atat de natura tehnica cat si de natura electrica care pot
aparea;
- respecta procedurile de lucru stabilite de catre seful de sectie si de
schimb;
- raspunde de retetele pe care le elaboreaza;
- va urmari obtinerea unor laboratoare in culorile solicitate;
- raspunde de cantitatea si calitatea marfii prelucrate in laborator;
- sa respecte masurile de sanatate si securitate stabilite de catre
angajator prim IPSSM-uri si prin Palnul de Prevenire si Protectie;
- sa desfasoare activitatea in conformitate cu pregatirea si intruirea s,
precum si cu instruirile primite din partea angajatorului, astfel,incat sa nu
se expuna la pericol de accidente.
- mentine curatenia la locul de munca;
- sa comunica imediat angajatorului orice situatie de munca despre care
are motiv intemeiat sa o considere un pericol pentru securitatea si
sanatatea lucratorilor, precum si orice deficenta a sistemelor de
protectie.

Oferim:
-oportunitatea de a lucra intr-un mediu placut,
-pachet salarial atractiv;
-bonuri de masa din prima zi de munca;

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la SC.Inter-Spitzen S.R.L. pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la SC.Inter-Spitzen S.R.L. pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are SC.Inter-Spitzen S.R.L. locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?