Laborant - proiect Reabilitare DJ106

Candidatul ideal:

  • Studii medii: absolvent școală profesională, liceu sau școală tehnică în domeniul construcțiilor
  • Persoană serioasă, flexibilă, harnică
  • Bune abilități de comunicare
  • Permis de conducere categoria B
  • Dispus la program prelungit și dislocare temporară în alte regiuni
  • Constituie avantaj experiența din domeniu

Descrierea jobului:

  • Efectuează prelevări de materiale: agregate (balast), pământuri din teren;
  • Efectuează prelevări pe betonul proaspăt (confecționare cuburi/prisme, lucrabilitate (tasare), temperatură) la locul de punere în operă;
  • Efectuează determinări în situ, specifice lucrărilor de terasamente - grad de compactare, pârghie Benkelman, placă statică (Lukas);
  • Ține evidența prelevărilor de betoane;
  • Efectuează activități de întreținere a aparaturii din dotare;
  • Colaborează cu ceilalți membrii ai laboratorului GEIGER Transilvania pentru activitățile comune și/sau atunci când situația o impune.

Oferim:

  • contract individual de muncă pe perioada proiectului cu posibilitate de prelungire/definitivare
  • pachet salarial motivant
  • transport la locul de muncă

Descrierea companiei

Firmă de construcții cu capital german, activă pe piața din România încă de la începutul anilor ’90. În prezent avem sucursale în Târgu Mureș, Sibiu, Iași și București. Domeniile noastre de activitate sunt construcțiile de drumuri, construcțiile la cheie, tehnologiile de mediu și exploatarea de materii prime.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Geiger Transilvania pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Geiger Transilvania pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Geiger Transilvania locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?