Lacatus mecanic Cariera Tasaul

CRH Romania pentru activitatea de agregate din Cariera Tasaul, judetul Constanta cauta candidati in vederea ocuparii postului de Lacatus Mecanic.

Sarcini si responsabilitati:
• Executa lucrari de intretinere curenta si inlatura toate dereglarile si defectiunile minore aparute in timpul functionarii.

• Controleaza periodic exploatarea corecta a masinilor si utilajelor in scopul prevenirii eventualelor avarieri accidentale.

• Executa reparatii minore curente astfel incat sa fie indeplinite criteriile de performanta stabilite de companie privind productia, consumurile si calitatea.
• Pe baza cunostintelor tehnice face o diagnoza si remediaza defectiunile minore intervenite la instalatiile sau echipamentele defecte.

• Executa probele de functionare dupa efectuarea reparatiilor si repune în parametrii tehnici din documentatia tehnica instalatiile sau echipamentele reparate.

• Remediaza cu atentie deficientele de reglaj la mecanismele instalatiilor;

• Identifica conform specificatiilor tehnice sursele de zgomot sau vibraţiile;

• Realizeaza in conformitate cu procedurile de lucru repararea sistemelor hidraulice;

• Efectueaza in conformitate cu normativele si prescriptiile tehnice specifice schimbarea/reglarea elementelor de uzura;

• Urmareste granulometria materialului concasat;

• Pregateste rapoarte scrise sau verbale cu problemele care au apărut pe timpul schimbului

• Pregateste reparatiile si interventiile pentru lucrarile mecanice;

• Participa la programul de curatenie tehnologica si estetizare incinta;

• Aplica corect procedura de “izolare energii” inainte de a incepe o lucrare.

Profilul candidatului:

  • Nivelul de educatie: studii medii (liceu sau scoala profesionala).
  • Experienta necesara: minimum 2 ani in functii similare
  • Abilitatile si competentele profesionale:
    • cunoaste proceduri specifice de lucru, parametrii functionali ai utilajului, SDV-uri.
    • echilibru si stapanire de sine;
    • capacitate de lucru in condiii de stres;
    • initiativa intr-un cadru prestabilit;
    • responsabilitate;
    • preocupare pentru dezvoltare profesionala.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la CRH Romania pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la CRH Romania pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are CRH Romania locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?