Lacatus mecanic

Principalele atribuţii si responsabilitati:

  • isi insuseste documentatia tehnica a tuturor utilajelor si echipamentelor tehnice cu care lucreaza;
  • Identifica SDV - urile corect, pe baza fişelor tehnologice ale lucrărilor planificate, precum si materialele si semifabricatele necesare in functie de tipul lucrării de executat, fişa tehnologicǎ şi desenul de execuţie;
  • Realizeaza aprovizionarea locului de munca cu SDV-uri si materiale necesare operatiei de reparatie, avându-se în vedere toate activităţile planificate pentru ziua respectiva de lucru
  • controlează periodic exploatarea corectă a maşinilor şi utilajelor în scopul prevenirii eventualelor avarieri accidentale
  • execută reparaţii curente sau capitale, conform dispozitiilor Responsabilului de mantenanta;
  • atunci cand este cazul, diagnosticheaza şi remediaza defecţiunile intervenite la maşinile unelte, utilajele sau instalaţiile defecte;
  • execută lucrări de întreţinere curentă şi înlăturarea tuturor dereglărilor şi defecţiunilor apărute în timpul funcţionării;
  • efectuarea recondiţionări sau înlocuiri ale unor organe de maşini în cazul defecţiunilor neprevăzute sau al constatării unei uzuri premature a acestora;
  • executa probele de funcţionare după efectuarea reparaţiilor şi repunerea în parametri tehnici din documentaţia maşinii.

Cerinţe:

- Experienţă: in domeniul reparatii intretinere echipamente mecanice si instalatii apa constituie un avantaj;

- Apt din punct de vedere fizic şi intelectual pentru execuţia lucrărilor solicitate, adaptabil situatiilor deriza, disponibil de a lucra peste program;

- Salariatul va desfasura activitatea de intretinere a utilajelor si echipamentelor;

- Scule si dispozitive utilizate: manometre, potenţiometre, calorimetre, termometre, debitmetre şublere diferite, pasametru, calibre, şurubelniţe, truse de chei de lăcătuşerie, scule şi dispozitive auxiliare, ciocane de lăcătuşerie, masini de gaurit, masini de taiat metal, prese.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Delta Invest SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Delta Invest SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Delta Invest SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?