Lacatus Mecanic port Constanta

Echipa de HR CRH cauta coleg pentru pozitia de lacatus mecanic in port Constanta.

Misiunea postului:

Asigura functionarea corespunzatoare a instatiilor si utilajelor din punct de vedere mecanic conform programului stabilit in intreg fluxul tehnologic ciment, clincher, kovako al unitatii si in atelierul mecanic.

Responsabilitatile principale ale pozitiei:

  • Respecta prescriptiile ISCIR privind verificarea si functionarea macaralelor la cheu;
  • Respecta codul de semnalizare;
  • Controleaza starea macaralei  si executa inretinerea ei;
  • Verifica starea de functionare a utilajelor pe fluxul de ciment, clincher si kovako cu scopul de a constata existenta conditiilor normale de functionare a instalatiilor;
  • Urmareste incarcarea  si descarcarea in bune conditii a navelor;
  • Raspunde de toate manevrele ce se fac la nava prin pozitionarea corecta a pipei rotative;
  • Ia masuri de oprire a utilajului in scopul verificarii si remedierii problemelor (ex : bolovani, piese metalice, lagare uzate);
  • Executa lucrari de revizii si reparatii in cadrul societatii, mentine curatenia;
  • Are in primire si raspunde de functionarea si intretinerea incarcatorului Bobcat;
  • Efectueaza lucrari cu ajutorul stivuitoarelor din dotare respectand instructiunile in acest sens si raspunde de starea de integritate a utilajului;
  • Efectueaza operatiunile de descarcare a barjei in conditii de siguranta;
  • Asigura exploatarea instalatiei de descarcare prin efectuarea manevrelor si dirijarea sistemului de aspiratie;
  • Urmareste functionarea podului in conditii de Securitate;
  • Asigura integritatea operatiilor privind legarea si transportul sarcinilor.

 Studii, experienta si competente

  • Studii medii tehnice in domeniul mecanic.
  • Experineta de minimum 3 ani de activitate in industria extractiva la suprafata sau a materialelor de constructii.
  • Cunostinte practice si curs de calificare pentru macaragiu portuar.
  • Capacitate de planificare a sarcinilor de rutina;
  • Comunicare interactiva si aptitudini de lucru in echipa;
  • Aptitudine generala de invatare;
  • Adaptabilitate,seriozitate,perseverenta,corectitudine;
  • Capacitate de a reactiona rapid;
  • Personalitate ordonata, indemanare si rezistenta la efort fizic;
  • Eficienta profesionala, flexibilitate, dinamism;
  • Focus pe  respectarea regulillor interne SSM.

Iti oferim:

  • Mediu profesionist de invatare si dezvoltare;
  • Bonus de performanta; asigurare de viata; asigurare medicala; prima de vacanta; tichete de masa si tichete cadou de sarbatori.
  • Asiguram transport si cazare pentru cei care vin din alte localitati.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la CRH Romania pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la CRH Romania pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are CRH Romania locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?