Lead Manager

Responsabilitati:

  • Contacteaza telefonic potentili clienti dintr-o baza de date pentru promovarea produselor si serviciilor de asigurari Allianz-Tiriac;
  • Seteaza intalniri de indentificare a nevoilor de protectie & vanzare pentru coordonatorii Agentiilor Partenere si echipele lor;
  • Contacteaza telefonic potentili clienti pentru un sumar al intalnirii cu agentul de vanzari si setarea pasilor urmatori;
  • Contribuie la dezvoltarea unei relatii de incredere cu clientii din portofoliul Agentiei Partenere;
  • Ofera suport clientilor Agentiei Partenere in utilizarea produselor si serviciilor Allianz-Tiriac;
  • Tine evidenta activitatii si pune la dispozitia coordonatorului Agentiei Partenere si a Managerilor de Vanzari.

Cerinte:

  • Studii: medii/superioare;
  • Cunostinte operare calculator;
  • Experienta intr-o pozitie similara (call-center, telesales, telemarketing) reprezinta avantaj;
  • Bune abilitati de comunicare, persuasiune si negociere;
  • Bune abilitati de gestioare a informatiilor si rapoartelor aflate in responsabilitate;
  • Buna organizare a agendei de intalniri din cadrul Agentiei Partenere.

Oferta:

  • Oportunitatea de a lucra intr-o companie solida pe piata din Romania;
  • Posibilitatea de a lucra intr-o echipa dinamica si motivanta;
  • Programe de training, adaptate nevoilor de dezvoltare profesionala si personala;
  • Pachet de beneficii motivant & munca remote.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Allianz Tiriac Asigurari SA pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Allianz Tiriac Asigurari SA pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Allianz Tiriac Asigurari SA locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?