Leader Ingénierie Système Hardware - electronica putere

Responsabilitati:

  • Participa activ la dezvoltarea si validarea componentelor de care este responsabil, atat pentru componentele dezvoltare de catre Renault cat si pentru cele dezvoltate de furnizori;
  • Analizează cazurile defecte din teren; identifică cauzele de defectare şi propune contramăsuri;
  • Păstrează contactul permanent cu furnizorul echipamentului; pilotează furnizorul pentru a îmbunătăţi calitatea componentei sal;
  • Defineşte şi urmăreşte planurile de validare pentru testarea functionalităţilor produsului, urmăreşte acţiunile corective în cazul unor anomalii;
  • Gestionează cu furnizorul şi experţii tehnici obsolescenţa pieselor;
  • Defineşte evoluţiile necesare pentru a adapta componenta sa noilor funcţionalităţi. În acest caz, va actualiza cerinţele funcţionale ale produsului, va studia şi reţine propunerile tehnice ale furnizorului;
  • Propune îmbunătăţirea proceselor şi a standardelor de lucru;
  • Animă reuniunile proiect.

Profilul dorit:

  • Licenţă în inginerie;
  • Abilitati in management de proiect;
  • Principii de bază în Electrică/Electronică/Electrotehnică;
  • Cunostinte in masuratori electronice;
  • Cunosinte in electronică de putere, teste şi validari electronice;
  • Cunostinte in reguli de compatibilitate electromagnetică si in producţia de serie a echipamentelor şi a componentelor electronice;
  • DDT2000 si Vector Canalyzer;
  • Engleză obligatoriu, franceza este un plus.

Toate candidaturile vor fi luate in considerare indiferent de naționalitate, gen, dizabilitate, vârstă, rasă, culoare, religie, stare de graviditate, identitate de gen sau orientare sexuală.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Renault Group pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Renault Group pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Renault Group locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?