Candidatul ideal

  • Licentiat al unei faculatati de drept;
  • Limba engleza nivel mediu;
  • Buna cunoastere a pachetului MS Office;
  • Seriozitate;
  • Responsabilitate si simt organizatoric;
  • Corectitudine;
  • Atentie la detalii;
  • Are exercitiul drepturilor civile si politice;
  • Gandire laterala;Atentie distributiva;

Descrierea jobului

  • Ofera consultanta juridica;
  • Redactarea, negocierea, modificarea, avizarea si incheierea contractelor specifice activitatii angajatorului;
  • Intocmeste, verifica si avizeaza orice alte acte cu caracter juridic precum, dar fara a se limita la: somatii, adrese, notificari, informari, acte de instanta (cereri de chemare in judecata, aparari, cai de atac, etc.);
  • Atestarea identitatii partilor, a consimtamantului, a continutului si a datei actelor incheiate, care privesc persoana juridica in favoarea careia consilierul juridic exercita profesia;
  • Verifica legalitatea actelor cu caracter juridic si administrativ primite spre avizare;
  • Asigura monitorizarea si implementarea modificarilor legislative;
  • Asigura suportul si ofera consultanta celorlalte departamente din cadrul companiei;
  • Verificarea si asigurarea corespondentei specifice departamentului juridic;
  • Asigurarea si mentinerea unei bune comunicari cu partenerii si institutiile de stat colaboratoare si cu rol de reglementare in activitatea angajatorului, precum si solutionarea in timp util a solicitarilor provenite din partea acestora;
  • Mentine evidenta documentelor intocmite prin arhivarea acestora atat in format fizic, cat si electronic;Respectarea oricaror altor sarcini trasate de superiorul direct;

Descrierea companiei

Fortuna Entertainment Group (FEG) is part of Penta Investments Group, a Central European investment group founded in, specializing in long-term value investing. Today, the Group actively develops companies and projects, primarily in healthcare, financial services, retail, manufacturing, media and real estate.

Fortuna Entertainment Group provides a broad suite of gaming products such as real-time betting, sports wagering, virtual action and lotto gamesFortuna Entertainment Group (FEG) is present in Central and South-East part of Europe in 5 countries, including Romania.

In Romania, FEG is operating under two brands: „Casa Pariurilor“ and “Fortuna” in more than 1550 betting shops spread around the Country, having more than 3,200 employees.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la FORTUNA Entertainment Group N.V. pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la FORTUNA Entertainment Group N.V. pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are FORTUNA Entertainment Group N.V. locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?