Legal Advisor

Kruk (1)

Vino si alatura-te echipei KRUK Romania si vom creste impreuna, cu pasiune si hotarare!

Grupul KRUK este liderul pietei de gestionare a creantelor din Europa Centrală. Din, Grupul activeaza cu succes pe piata din Romania.

KRUK Group este prezent in mai multe tari din Europa Centrala: Polonia, Romania, Cehia, Slovacia, Germania, Luxemburg, Malta, Italia si Spania. Compania ofera oportunitați de dezvoltare, siguranța, suport si stabilitate. KRUK Romania are o echipa tanara și profesionista,  cu  un mediu de lucru placut si linistit. Unele dintre valorile grupului care ne ajuta sa ne ghidam activitatea sunt: cooperarea, spiritul de echipa si parteneriatul.

In centrul fiecarui proiect si activitate pe care le dezvoltam, avem clientii nostri si ne straduim in fiecare zi sa gasim noi solutii viabile care sa ii ajute sa isi rezolve problemele financiare temporare.

(Perioadă determinată - 2 ani)

Responsabilități:

  • Redactează opinii juridice în activitatea zilnică, de bază a companiei, pregătește documente, revizuiește contracte sub supravegherea unui avocat, în aspectele juridice ale societății pentru protejarea drepturilor și intereselor companiei;
  • Redactează și pregătește pentru semnare documente interne, decizii, împuterniciri în activitatea companiei;
  • Gestionează arhiva contractelor și a documentelor companiei;
  • Pregătește declarații și documente pentru licitații, obține documente necesare de la ONRC;
  • Traduce documente din Română în Engleză și vice-versa;
  • Oferă suport pentru administrarea aplicației EOD de aprobare internă a contractelor (arhivare, help desk, semnătura electronică);
  • Oferă suport pentru revizuirea procedurilor aferente aplicației EOD;
  • Pregătește rapoarte interne.

Cerințe:

  • Absolvent al Facultății de Drept, cu 2-3 ani experiență în domeniul juridic;
  • Disponibil pentru prezența fizică la birou inclusiv în perioada de față, pentru organizarea documentelor fizice;
  • Foarte bun vorbitor de limbă engleză (citit și vorbit);
  • Utilizator competent Microsoft Office;
  • Foarte bună organizare a muncii;
  • Orientare către detaliu;
  • Înalt simț al responsabilității;
  • Atitudine deschisă spre rezolvarea problemelor și noi soluții.

Oferta noastră:

  • Sistem flexibil de beneficii într-o platformă online - poți alege beneficiile pe care le dorești
  • Sediu central, ușor accesibil
  • Asigurare medicală
  • Work-life balance (8 ore și 30 minute pauză de masă)
  • Program flexibil de lucru
  • Oportunități de dezvoltare (cursuri interne și externe)
  • Climat de lucru foarte prietenos
  • 21 zile de concediu de odihnă + 1 zi liberă pentru ziua de naștere

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la KRUK ROMANIA pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la KRUK ROMANIA pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are KRUK ROMANIA locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?