Linux Engineer - Pokerstars

Scopul slujbei

Inginer Linux concentrat pe întreținerea, suportul și implementarea infrastructurii întreprinderii. Această poziție asigură că toate sistemele funcționează la niveluri optime și sprijină dezvoltarea de noi tehnologii și cerințe de sistem.

Responsabilitati cheie:

  • Furnizarea de noi sisteme pe diferite variante de Linux pe platforme fizice, virtuale și cloud.
  • Efectuarea sarcinilor de asistență BAU și suport operațional de zi cu zi pentru sistemele bazate pe Linux.
  • Urmăriți îndeaproape toate sistemele și componentele de infrastructură instalate Linux
  • Efectuați sarcini de automatizare pe tehnologie modernă și având în vedere IaC.
  • Instalați, configurați, testați și întrețineți sisteme de operare, instrumente de automatizare și instrumente de gestionare a sistemului
  • Depanați și remediați problemele de nivel scăzut care afectează funcționarea infrastructurii
  • Asistență la implementarea sistemelor și integrărilor de infrastructură
  • Furnizați documentația sistemelor
  • Asigurați în mod proactiv cele mai înalte niveluri de disponibilitate a sistemelor și a infrastructurii
  • Produceți scripturi personalizate pentru a crește eficiența sistemului cu mai puțin timp de intervenție umană în orice activitate
  • Asigurați legătura cu alt personal IT pentru rezolvarea problemelor
  • Păstrați strategiile de redundanță, backup și securitate
  • Participați sau conduceți întâlniri de proiectare între echipe
  • Abilitatea de a participa la un model de rotație de gardă.

Abilități și abilități esențiale:

  • 2+ ani de experiență în inginerie Linux.
  • Experiență de lucru într-un mediu agil utilizând Scrum, Kanban
  • Succes demonstrat în construirea infrastructurii în cloudul public și implementarea prin conducte CI/CD, utilizând tehnologii precum AWS Templates, YAML, Python, Ansible, Docker, Kubernetes; platforme cloud precum AWS.
  • Abilități puternice de comunicare orală și scrisă - și un talent pentru a-ți explica deciziile
  • Un stil de lucru colaborativ a demonstrat inițiativa și capacitatea de a vă prioritiza timpul și eforturile.
  • Înțelegerea profundă a conceptelor tehnologice, instrumentelor de dezvoltare și standardelor tehnice.
  • Abilitatea de a codifica în principalele limbaje de automatizare
  • Familiarizare cu instrumentele CI/CD și DevOps.

La ce te poti astepta:

  • 25 de zile de concediu anual;
  • Schema de salvare a acțiunilor;
  • „Beneficii flexibile” la alegere;
  • Asigurare privată de sănătate (include asigurări dentare și evaluări de sănătate);
  • Parcare liberă;
  • Mii de cursuri online prin „Udemy”;
  • Opțiuni de lucru de acasă.

Modalitati de lucru:

Munca flexibilă este modul nostru de lucru! Suntem o forță de muncă diversă și, prin urmare, o abordare „unică pentru toți” nu este neapărat cea mai bună. Oricare ar fi nevoile tale personale, haideți să discutăm și să vedem cum le putem satisface;

Mulțumim tuturor candidaților pentru interesul manifestat, însă doar candidații potriviți vor fi contactați pentru un interviu. Trimițând cererea dvs. online, sunteți de acord că: detaliile dvs. vor fi utilizate pentru a vă progresa cererea de angajare. Dacă cererea dvs. are succes, detaliile dvs. vor fi folosite pentru a vă administra dosarul personal. Dacă cererea dvs. nu reușește, vă vom păstra detaliile pentru o perioadă de cel mult doi ani, pentru a vă lua în considerare pentru un viitor rol Paddy Power Betfair.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Betfair Romania Development pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Betfair Romania Development pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Betfair Romania Development locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?