Logistics Specialist

Descrierea postului

Aveți un interes puternic în a fi la curent cu cele mai noi tehnologii și știți cum să integrați diferite soluții IT împreună cu nevoile de producție? Danfoss din Tasnad, România caută un specialist în logistică, care se va alătura operațiunilor regionale Danfoss GS-L Europe.

Oferim un contract de munca pe durata limitata intr-o echipa dinamica, cu posibilitate de dezvoltare si crestere a calificarilor mentinandu-se in acelasi timp asa-numitul echilibru munca-viata personala.

Veți deveni parte a unei echipe locale de proiect OneERP . Veți lucra cu cele mai noi tehnologii IT într-o echipă cu adevărat globală, împreună cu alți consultanți și ingineri software în contact strâns cu colegii din IT și din întreaga afacere.

Lucrează cu cei mai inteligenți oameni și cu cele mai noi tehnologii

TMS (Transportation Management System) și GTS (Global Trade Services) sunt software care le permite companiilor să integreze managementul flotei și logisticii în rețeaua dvs., ajutându-vă să reduceți dramatic complexitatea transportului și să sprijine și să definească importul și exportul. procese de tranzacționare în soluții de construire SAP ERP care ne permit să „procesăm mâine”. Danfoss utilizează cea mai recentă tehnologie S/4 HANA pentru noul său șablon global One ERP.

Responsabilitățile postului

În calitate de specialist în logistică, sunteți responsabil să înțelegeți nevoile afacerii, să propuneți și să creați soluții optimizate pe platforma globală One ERP, bazată pe SAP

. În zonele dvs. de responsabilitate, va trebui să
  • Înțelegeți soluțiile existente și comparați-le cu cerințele afacerii.
  • Fiți responsabil pentru testarea noilor soluții, recomandați îmbunătățiri.
  • Comunicați cu afacerile, pentru a înțelege nevoile reale și pentru a propune soluții logice și optimizate.
  • Specificați interfețele către sistemele ERP din jur.
  • Documentați soluțiile și evoluțiile.
  • Sprijiniți utilizatorii finali prin traininguri.
  • Asistență după lansare, dezvoltări ale pasului următor, îmbunătățiri continue, îmbunătățiri, adaptare și guvernare a șablonului nostru.
Cerințe ale candidatului

Antecedente și abilități
  • Context logistic.
  • Cunoașterea sistemului SAP TMS & GTS va constitui un avantaj.
  • Sunteți orientat spre serviciu și bun în a lua inițiativă și a vă adapta la situații noi.
  • Ai abilități de rezolvare a problemelor și de analiză.
  • Esti orientat spre rezultate, motivat si auto-starter, cu dorinta de a lucra in echipa.
  • Experiență în lucrul în limba engleză (scris/vorbit).
  • Experiența într-o poziție similară va fi un mare avantaj.
Noi oferim
  • O întreprindere modernă de familie, în care personalul nostru poate construi pe un parteneriat de încredere și valoros.
  • Un rol variat și provocator într-o companie extrem de multinațională și inovatoare.
  • Dezvoltare profesionala si personala.
  • Remunerație competitivă și bazată pe performanță.
Danfoss – Engineering Tomorrow

La Danfoss, suntem soluții de inginerie care permit lumii să folosească resursele în moduri mai inteligente – conducând transformarea durabilă a zilei de mâine. Nicio transformare nu a început niciodată fără un grup de oameni pasionați, dedicați și împuterniciți. Credem că inovația și rezultatele excelente sunt conduse de amestecul potrivit de oameni cu medii, personalități, abilități și perspective diverse, reflectând lumea în care facem afaceri. Pentru a ne asigura că amestecul de oameni funcționează, ne străduim să creăm un mediu de lucru incluziv, în care oamenii din toate mediile sunt tratați în mod egal, respectați și apreciați pentru ceea ce sunt. Îmbunătățirea sănătății, a mediului de lucru și a siguranței angajaților noștri este o prioritate puternică în cadrul Danfoss.

Urmând mentalitatea fondatorului nostru „acțiunea vorbește mai tare decât cuvintele”, ne-am stabilit obiective ambițioase de a proteja mediul, lansând un plan de a deveni neutru în CO2 cel mai târziu până în 2030.

Danfoss este angajator EO și Contractor Federal VEVRAA. Toți solicitanții calificați vor primi luare în considerare pentru angajare, indiferent de rasă, culoare, religie, sex, origine națională, vârstă, dizabilitate, statut de veteran sau altă categorie protejată.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Danfoss pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Danfoss pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Danfoss locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?