Lucrător comercial - Punct colectare Timișoara

În calitate de lucrător comercial în Logistică, contribui la procesul de aprovizionare al Punctului de colectare în fiecare zi, înainte de deschiderea lui. Trebuie să fii capabil să gândeşti şi să acţionezi eficient şi sigur, pentru a asigura o funcţionare constantă a fluxului de marfă care are ca rezultat disponibilitatea produselor potrivite pentru clienţi. Realizezi aceasta folosind cunoştinţele despre modul de lucru IKEA şi experienţa colegilor.

Responsabilităţile tale vor include:

  • Manipularea mărfurilor, ex. descărcare, transport intern în Punctul de colectare, sortarea, aranjarea și apoi livrarea mărfii către clienţi, utilizarea echipamentului corect, în mod sigur şi eficient, pentru a minimiza daunele şi echipamentul.
  • Colaborarea cu colegii, pentru a păstra ordinea sortării mărfii conform procedurilor de lucru și de asemenea ne asigurăm că livrarea comenzilor către client este corectă din punct de vedere calitativ si cantitativ.
  • Actiunea proactivă pentru a menţine siguranţa şi securitatea pentru clienţi şi colegi, în zonele de responsabilitate.
  • Colaborarea cu colegii pentru a îmbunătăţi experienţa de cumpărare a clienţilor si pentru a genera mai multe vânzări.
  • Implementarea proceselor stabilite, a metodelor de lucru şi a procedurilor, inclusiv a sistemelor şi tehnicilor IT.

Cunoștințele, abilitățile și experiența ta includ:

  • Entuziasm fată de munca ta și fată de lucrul într-o echipă.
  • Abilitați de prioritare si organizare, pentru a utiliza timpul in mod eficient.
  • Abilitați de manevrare si operare liza manuală.
  • Orientare către nevoile clienților si găsirea celor mai bune soluții in acest sens.
  • Capacitatea de a prelua inițiativa, adaptabilitate si comunicare.
  • Cunoștințe sisteme de operare PC (reprezintă avantaj cunoștințe sisteme de gestiune/logistice).
  • Disponibilitate la efort fizic (manipulare marfă pană la 25 kg).
  • Disponibilitatea de a lucra in week-end.

CREŞTEM ÎMPREUNĂ
În cadrul echipei noastre, suntem mândri să vedem cum toți cei din jur se dezvoltă, așa că încurajăm oamenii să experimenteze, să testeze, să încerce - chiar dacă uneori dăm greș. Dar, cât timp învață pe parcurs... Știm că totul se schimbă mai rapid astăzi și că uneori trebuie să ne îndreptăm spre necunoscut. Așa că mergem în direcția aceea și explorăm noile posibilități și modalități de a face lucrurile, astfel încât atât angajații noștri, cât și afacerea noastră să prospere.

IKEA oferă un mediu de lucru interesant şi dinamic pe o piaţă globală. Deoarece suntem lider mondial în amenajarea şi decorarea locuinţelor, îţi oferim oportunităţi excepţionale de a creşte şi a te dezvolta împreună cu noi.

De asemenea, te informăm că ai următoarele drepturi în legatură cu datele tale personale pe care ni le-ai furnizat: dreptul de acces la datele tale personale, dreptul de a pune la dispozitie o copie a informarii cu caracter personal pe care le detinem, dreptul la rectificarea datelor introduce gresit, dreptul la ștergerea datelor cu caracter personal, restricționarea prelucrării, de a te opune prelucrării, dreptul de a depune o obiectie impotriva modului in care gestional datele dreptul la portabilitatea datelor, precum și dreptul de a depune o plângere în fața (Autoritatii Naționale de Supraveghere a Prelucrării Datelor cu Caracter Personal).

Pentru orice informații cu privire la protecția datelor tale personale accesa Politica de confidentialitate IKEA Romania.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la IKEA Romania pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la IKEA Romania pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are IKEA Romania locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?