Lucrător comercial Restaurant - IKEA Băneasa

Lucrător comercial Restaurant – Magazin IKEA Băneasa

DESPRE LOCUL DE MUNCĂ
Sarcina principală a unui angajat al departamentului IKEA Food este aceea de a sprijini procesul de vânzare şi de a convinge vizitatorii să devină clienţi. Va încerca să ofere o experienţă plăcută la cumpărături clienţilor, oferindu-le feluri gustoase de mâncare într-o atmosferă placută care să îi facă pe aceştia să revină la magazin. Se va concentra pe nevoile şi dorinţele clienţilor şi va acţiona pe baza informaţiilor oferite de aceştia.

ATRIBUŢII
Responsabilităţile unui angajat al departamentului IKEA Food sunt:

  • Să întâmpine clientul şi să îi ofere o experienţă plăcută la cumpărături.
  • Să sprijine procesul de vânzare şi să asigurare stocul de produse.
  • Să menţină zona în care lucrează curată şi organizată eficient.
  • Să se asigure ca alimentele sunt porţionate corect pentru a creşte vânzările şi a micşora pierderile.
  • Să aducă la cunostinţă problemele care pot apărea pe parcursul desfăsurării activităţilor zilnice.
  • Să respecte normele de igienă.

PROFIL
Cunoştinţele, abilităţile şi experienţa ta includ:

  • Excelente abilităţi de comunicare şi orientare către client.
  • Experienţă în domeniu, de preferat în vânzări sau relaţii cu clienţii.
  • Atenţie la detalii pentru a te asigura că standardele de calitate sunt îndeplinite.
  • Adaptabilitate, rezistenţa la stres, efort, rutină şi orientare către soluţii.
  • Capabilitatea de a acoperi mai multe arii de activitate.
  • Disponibilitatea de a lucra în schimburi şi în weekend.
  • Cunoştinţe minime de limbă engleză şi abilităţi de operare PC.
  • Flexibil faţă de stilurile de lucru şi deschis la schimbări.
  • Atenţie la detalii, iniţiativă şi capacitatea de a prioritiza şi organiza sarcinile de lucru, pentru a folosi eficient timpul disponibil.

CREŞTEM ÎMPREUNĂ
Compania IKEA oferă un mediu de lucru interesant şi dinamic pe o piaţă globală. Suntem lideri mondiali în amenajarea şi decorarea locuinţelor şi îţi oferim oportunităţi de a te dezvolta profesional şi a creşte împreună cu noi.

Persoana de contact: Ioana Stefan

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la IKEA Romania pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la IKEA Romania pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are IKEA Romania locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?