Lucrător comercial

Magazinul Maistor din Mediaș caută Lucrător comercial.

*Programul de lucru este de Luni- Vineri orele 08:00 - 16:30 (Sâmbătă și Duminică nu se lucrează)

Candidatul ideal:

- experienţă profesională minim 6 luni în domeniul comercial - de preferat;

- cunoştinţe generale despre bricolaj (materiale de construcţii, amenajări etc.) - avantaj;

- studii medii finalizate /student sau şcoală profesională;

- cunoştinţe operare PC (Ms Office) - de preferat;

- un bun nivel de comunicare, sociabilitate, responsabilitate, integritate, spirit de echipă, motivaţie de a obţine rezultate, rezistență la efort fizic;

- experienţă în lucrul cu numerar;

- experienţă profesională minim 6 luni în operarea la casa de marcat - de preferat;

Principalele responsabilități:

- asigurarea disponibilităţii produselor prin aprovizionarea permanentă, în funcţie de necesităţi şi aranjarea produselor la raft, cu respectarea planului de merchandising;

- asigurarea prezenţei şi coerenţei informaţiilor referitoare la preţ;

- participarea la procesul de vânzare, urmărind finalizarea acestuia şi orientarea clienţilor în funcţie de nevoi şi în zonele de interes din cadrul magazinului;

- oferirea de ajutor clienţilor la manipularea produselor voluminoase, după caz;

- participarea la activităţile de inventariere organizate;

- scanarea şi încasarea contravalorii produselor prin modalităţile de plată agreate de companie;

- gestionarea numerarului şi a documentelor de la casa de marcat;

- oferirea de informatii şi suport necesar clienților in solutionarea eventualelor probleme legate de preţ, produse etc.;

- completarea facturilor la solicitarea clienţilor.

Beneficii

-Pachet salarial motivant;

-Instruire specifică postului;

-Posibilități de dezvoltare a carierei;

Hai la Maistor: magazinul oamenilor iscusiți!

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la SC EURO NARCIS SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la SC EURO NARCIS SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are SC EURO NARCIS SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?