Expert Piese Utilaje | Ancasta Services

Magazioner/Gestionar

  • Expert Piese Utilaje | Ancasta Services
Salariu
Salariu confidenţial

Angajam pe postul de magazioner/gestionar pentru departamentul de aprovizionare in cadrul companiei Ancasta Services, la punctul de lucru din Chiajna, comuna Rosu.

Scopul postului: Coordonarea si administrarea depozitului/locul de stocare a materialelor

Obiective:
Întocmirea documentelor de evidenţă a recepţiilor cantitative / calitative
Întocmirea avizelor de însoţire a mărfii pentru livrarea produselor din magazie
Asigurarea evidenţei stocurilor

Descriere sarcini:
Organizeaza sistemul de primire si expediere/livrare si de stocare a materialelor
Tine si proceseaza inregistrarile din depozit
Revede stocurile la perioade determinate pentru materialele stocate
Realizeaza listele de inventar din depozit
Execută orice alte dispoziţii date de superiorul ierarhic direct sau de supraordonaţii acestuia în realizarea strategiilor pe termen scurt ale companiei în limitele respectării temeiului legal

Responsabilitati:
a) Privind relaţiile interpersonale / comunicarea:
• Răspunde de corectitudinea şi promptitudinea cu care furnizează informaţiile din domeniul său de activitate.
• Sesizează superiorului ierarhic ori de câte ori apar probleme ce depăşesc competenţa personală de rezolvare.
b) Faţă de echipamentul din dotare:
• Respectă regulile privind exploatarea şi întreţinerea echipamentelor şi activelor utilizate.
• Răspunde de utilizarea corectă a echipamentului şi instrumentarului de protecţie din dotare, în conformitate cu reglementările firmei.
• Răspunde de informarea imediată a persoanelor responsabile privind orice defecţiune în funcţionare a echipamentului cu care îşi desfăşoară activitatea.
c) În raport cu obiectivele postului:
• Răspunde de manipularea şi stivuirea pieselor în magazie, pentru evitarea deteriorării acestora.
• Răspunde de modul de stivuire a pieselor în depozit, astfel încât să nu blocheze căile de acces.
• Răspunde de depozitarea materialelor în conformitate cu normele de Securitatea şi Sănătatea Muncii în vigoare.
d) Privind securitatea şi sănătatea muncii:
• Respectă normele de Securitatea şi Sănătatea Muncii şi PSI, pentru a evita producerea de accidente.
• Participă la instructaje şi îşi însuşeşte corect măsurile de prim-ajutor, în vederea acţionării cu competenţă în caz de accident.
• Răspunde de verificarea periodică a stării tehnice a echipamentelor de protecţie şi de stingere a incendiilor la locul de muncă, în conformitate cu normele specifice şi raportează eventualele neconformităţi persoanelor abilitate.
e) Privind regulamentele / procedurile de lucru:
• Respectă Regulamentul Intern şi Regulamentul de Organizare şi Funcţionare.
• Respectă toate procedurile şi instrucţiunile de lucru în activitatea pe care o desfăşoară.
• Respectă procedurile de lucru generale specifice firmei (programul de lucru, punctualitatea în întocmirea şi predarea rapoartelor etc.).
• Păstrează confidenţialitatea datelor şi informaţiilor la care are acces.

Condiţiile postului de lucru:
a. Programul de lucru 8 ore şi suplimentar când este nevoie.
b. Condiţiile materiale
• ambientale Lucrează în condiţii normale
• spaţiu Îşi desfăşoară activitatea în magazia de piese si la birou
• condiţii suplimentare (fac parte din categoria de beneficii) Telefon mobil, laptop.
c. Buget
Are responsabilitate conform Legii gestiunii nr. 22/1969.

Nivelul de studii:
Minimum studii medii (bacalaureatul) sau liceu economic.

Calificarea necesară:
• Traininguri pentru cunoaşterea şi aplicarea legislaţiei în domeniu (Legea gestiunii nr. 22/1969).
• Operare PC: Word, Excel, programe de baze de date.
• Autorizație ISCIR maracagiu/stivuitor

Competenţele postului (pachet de competenţe):
• cunoaşterea legislaţiei în vigoare cu privire la Legea gestiunii;
• operare pe calculator;
• prezenţă de spirit;
• corectitudine;
• rigurozitate în ţinerea evidenţei şi întocmirea rapoartelor;
• echilibru emoţional şi psihic;
• dinamism, loialitate faţă de firmă;
• gândire logică, memorie bună;
• capacitate de comunicare;
• rezistenţă la efort şi stres.

Experienţa de lucru necesară (vechimea în specialitatea cerută de post):
Minimum 1 an experienţă în domeniu.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Expert Piese Utilaje | Ancasta Services pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Expert Piese Utilaje | Ancasta Services pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Expert Piese Utilaje | Ancasta Services locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?