Maintenance Technician

Cerințe esențiale

  • Absolvent de studii medii cu profil tehnic – domeniul electric;
  • Minim 2 ani experiență în domeniu;
  • Cunoştinţe tehnice avansate în domeniul electric (la nivel teoretic şi practic) – desenare şi interpretare scheme electrice, intervenţii la sistemele electrice ale maşinilor cu comandă numerică etc.;
  • Cunoştinţe de mecanică/automatizări – reprezintă un avantaj;
  • Cunoştinţe la nivel conversaţional de limba engleză – reprezintă un avantaj;
  • Maturitate, responsabilitate, abilităţi de organizare, spirit de iniţiativă şi capacitatea de a lucra în echipă.

Responsabilități

  • Realizează mentenanţa preventivă şi periodică la utilajele cu comandă numerică, din punct de vedere electric;
  • Schimbă componentele utilajelor periodic, conform planificărilor, pentru a preveni uzura;
  • Contribuie la prevenirea apariţiei problemelor de natură electrică;
  • Completează documentaţia necesară în urma intervenţiilor realizate;
  • Colaborează cu tehnicienii şi inginerii cu profil mecanic, pentru repararea defecţiunii tehnice.

Beneficii

  • Pachet premium de beneficii medicale
  • Sfârșit de an bonus;
  • Programe de dezvoltare interne (tehnice, soft skills, lb. străine);
  • Tichete de masă;
  • Tichete cadou (Paște, Crăciun, 1 iunie si de ziua de nastere a angajatului);
  • Transport gratuit cu autobuzele companiei;
  • Alte beneficii (Bookster, 7card, diverse reduceri la servicii de telefonie mobilă etc).

Numai pentru utilizare internă indirectă pe oră

Citiți cu atenție Politica de confidențialitate BorgWarner înainte de a utiliza acest site web. Capacitatea dumneavoastră de a accesa și utiliza acest site web și de a aplica pentru un loc de muncă la BorgWarner este condiționată de acceptarea și respectarea acestor termeni.

Vă rugăm să accesați documentul legat făcând clic aici, selectați zona geografică în care aplicați pentru angajare și examinați. Înainte de a trimite cererea, vi se va cere să confirmați acordul cu termenii.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la BorgWarner pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la BorgWarner pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are BorgWarner locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?