nespecificat

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare

Candidatul ideal

Cerințe:

  • Cunoașterea pieței din domeniul construcțiilor și a particularităților acesteia;
  • Cunoștințe operare PC (Windows, MS Office), Internet, Outlook;
  • Cunoștințe limba engleză nivel mediu;
  • Expriență pe o poziție similară de minim 3 ani;
  • Permis de conducere categoria B;
  • Abilităţi manageriale şi de negociere;
  • Abilităţi reale de planificare, organizare şi viteză de reacţie; rezistent la stres.

Descrierea jobului

  • Elaborează politicile, procedurile şi instrumentele de lucru necesare gestionării activităţii de achiziţii în colaborare cu managementul companiei;
  • Elaborează propuneri de îmbunătăţire a procedurilor şi instrumentelor de lucru în scopul reducerii costurilor;
  • Negociază cu furnizorii prețurile de achiziţie și toate celelalte condiții contractuale, termene de livrare, condiții de garanție, se asigură că marfă va veni însoțită de toate avizele/autorizările impuse de legislația în vigoare aplicabilă pe întreg teritoriul României;
  • Identifică, evaluează și selectează potențiali furnizori interni și/sau externi;
  • Urmărește comenzile de aprovizionare import/export;
  • Răspunde pentru cantitatea și calitatea produselor achiziționate;
  • Stabilește relații optime cu furnizorii, pentru rezolvarea în timp util și în bune condiții a problemelor uzuale;
  • Organizează și prioritizează plățile către furnizori
  • Ia măsurile necesare pentru ca toate contractele să fie executate în limita bugetului;
  • Analizarea bazei de date a furnizorilor existenți sau a potențialilor furnizori și identificarea furnizorilor potriviți pentru a face achiziția necesară; evaluează în mod continuu alternative la furnizorii existenți
  • Stabilește forecasturi cu furnizorii;
  • Discută și rezolvă toate disputele legate de achiziții de bunuri și servicii urmărind protejarea intereselor companiei dar și cu corectitudine față de furnizor;
  • Dezvoltă și urmărește KPI relevanți pentru a măsura eficiența proceselor de achiziție;
  • Concentrează achizițiile importante pentru a obține cele mai bune prețuri posibile.

Întrebări frecvente

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la COSMOPOLIT DEVELOPMENT SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la COSMOPOLIT DEVELOPMENT SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are COSMOPOLIT DEVELOPMENT SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?

  • Ce salariu oferă COSMOPOLIT DEVELOPMENT SRL la locurile de muncă disponibile prin Angajat.ro?