Manager administrativ si comercial

Candidatul ideal:

Va contribui la identificarea, dezvoltarea, coordonarea si implementarea proiectelor care vor ajuta la cresterea business-ului  Modpack System in zona de Nord a Romaniei

  • MANAGERUL ADMINISTRATIV SI COMERCIAL  trebuie sa aiba contacte foarte bune in randul mediului de afaceri, din mediul  privat si o excelentă capacitate de negociere.
  • MANAGERUL ADMINISTRATIV SI COMERCIAL  va trebui sa construiasca relații bune cu clienții, sa identifice oportunități de afaceri, sa negocieze  și sa închida contracte.

De asemenea, pentru a face aceste lucruri,  trebuie sa aiba capacitatea de a asimila si intelege f bine serviciile si produsele oferite de Modpack din punct de vedere tehnic si comercial . Un bun profesionist trebuie sa dețina cunoștințe vaste despre piață si sa cunoasca domeniile si industriile in care activeaza clientii companiei

Cu o vechime de minim 5 ani pe o pozitie similara si studii superioare tehnice din domensiul constructiilor/ mecanic  finalizate, trebuie sa aiba cunostinte bune in domeniul vanzarilor si al marketingului  pe proiecte.

Insa, fara a se limita doar la acestea, constituie avantaj cunostintele in domeniul Achizitiilor si al Finantarii proiectelor si Managementului de Proiect.

De asemenea  sunt necesare urmatoarele competente si calificari:

  • Social networking;
  • Persuasiune;
  • Abilitati de prospectare & cercetare;
  • Abilitati de identificare si intelegere a nevoilor clientului;
  • Abilitati bune de comunicare si scriere;
  • Vizionar si creativ: abilitatea de a identifica clienti si proiecte in domenii de nisa;
  • Vocatie in domeniul vanzarilor, insemnand pasiune, dedicare si placerea de a interactiona cu clientii;
  • Gandire pozitiva si atitudine optimista;
  • Un bun negociator si comunicator;
  • Putere mare de convingere;
  • Punctual, serios si respectuos;
  • Un bun organizator si coordonator de echipe;
  • Abilitatea de a citi si intelege un desen tehnic
  • Abilitati bune de a lucra cu computerul ( Microsoft Office ; ERP- SAP);
  • Dispus la deplasari in tara si strainatate;
  • Limba engleza nivel mediu-avansat ; Orice alta limba vorbita constituie avantaj;
  • Permis de conducere categoria B.

Descrierea jobului

  • Creeaza si dezvolta  noi relatii de business cu clinetii,
  • va colabora cu personalul tehnic si managerial pentru a intelege afacerile companiei si pentru a dezvolta alte afaceri noi.
  • cunoastere aprofundata a pieței si a serviciilor pe care compania le ofera, și deasemenea, a concurenților companiei.

Principalele atribuții :

  • Dezvoltarea de noi proiecte;
  • Prospectarea pietii pentru a identifica potentialii clienti si proiectele acestora;
  • Identificarea factorilor de decizie în cadrul organizației client;
  • Stabilirea de întâlniri cu factorii de decizie ai potentialului client, in vederea dezvoltarii relatiilor si pentru identificarea nevoilor curente;
  • Lucrul cu echipa interna la elaborarea de oferte comerciale care sa raspunda la nevoile clientului, preocuparilor si obiectivelor acestuia;
  • Participarea si implicarea la stabilirea prețului serviciilor;
  • Sustinerea propunerilor/ofertelor si utilizarea unei varietati de stiluri de convinge sau negociere care sa conduca la incheierea unei afaceri.

Planificare dezvoltare afaceri

  • Participarea la evenimente și conferințe de la care să se obtina feedback și informații cu privire la noile servicii cat si la tendințele pieței;
  • Consultari cu managementul privind dezvoltarea de afaceri cu scopul de a genera servicii noi;
  • Utilizarea cunostintelor despre piata si concurenta cu scopul de a dezvolta oferte de vânzare care sa faca diferentierea fata   de concurenta.

Beneficii : se vor discuta la interviu !

Daca te consideri potrivit pentru acest post, asteptam CV-ul tau pentru a ne cunoaste mai bine!

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Modpack System pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Modpack System pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Modpack System locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?