Manager Clientela Companii Mici - Sucursala Ramnicu Valcea

Misiune:

Dezvoltarea portofoliului de clienti persoane juridice cu o cifra de afaceri de maximum 1 milion EUR, gestionarea si optimizarea relatiei banca-client, aplicand politica comerciala a bancii.

Principalele responsabilităţi:

  • Dezvolta relatiile cu clientii pe care ii are in portofoliu;
  • Vinde produsele si serviciile bancii, urmarind indeplinirea obiectivelor personale comerciale;
  • Urmareste cresterea rulajelor conturilor pentru clientii existenti, prin propunerea de noi produse si servicii personalizate pe tip de client;
  • Supravegheaza riscurile si optimizeaza rentabilitatea relatiilor a caror responsabilitate o are;
  • Fidelizeaza clientii prin calitatea produselor si a serviciilor oferite;
  • Urmareste evolutia relatiilor cu clientii, consiliaza si rezolva reclamatiile in colaborare cu alte servicii ale bancii;
  • Actualizeaza fisele clientilor;
  • Redacteaza rapoarte de activitate;
  • Urmareste indeplinirea obiectivelor anuale privind numarul si gradul de echipare a clientilor din portofoliile alocate ;
  • Urmareste evolutia soldurilor si operatiunile clientilor importanti;
  • Transmite catre conducere raportari periodice pentru vanzarile din cadrul campaniilor nationale si locale;
  • Pregateste si analizeaza dosarele de credit;
  • Acorda credite si urmareste calitatea portofoliului de credite acordate;

Studii si Experienta:

  • Cunostinte generale economice, bancare generale, vanzari, specificul si evolutia pietei;
  • Cunostinte tehnico-comerciale specifice produselor bancare;
  • Cunoasterea legislatiei romanesti in materie de credite;
  • Cunostinte informatice: Excel, Word , PPT;
  • Experienta bancara generala sau agent vanzari, asigurari, promoter, relatii publice.

Profilul candidatului:

  • Orientare spre client;
  • Comunicare;
  • Abilitati de vanzare si persuasiune;
  • Cooperare, lucru in echipa;
  • Obisnuinta de a lucra intr-un mediu operativ;
  • Organizare;
  • Hotarare si perseverenta in rezolvarea sarcinilor;
  • Orientare spre rezultat.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la BRD - Groupe Societe Generale pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la BRD - Groupe Societe Generale pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are BRD - Groupe Societe Generale locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?