Manager Clienti Business

Ești pasionat de vânzări și ai spirit antreprenorial? Te vrem în echipa E.ON Energie!

Căutăm persoana potrivită pentru rolul de Manager Clienti Business, un rol cheie în echipa noastră, unde vei avea ocazia să îți pui în valoare talentul și abilitățile în vânzări.

Experiența în E.ON depășește cu mult limitele unui simplu job, este oportunitatea aceea în carieră la care visezi de ceva timp, cu multe provocări, satisfacții și beneficii pe măsură, care te vor motiva în clădirea succesului tău profesional.

Cei vei face în acest rol?

Vei fi responsabil de implementarea și monitorizarea contractelor de furnizare gaze naturale și energie electrică pentru clienții noștri business. Așadar vei avea nevoie de abilități puternice de negociere atunci când vei încheia parteneriate de business sau când vei intermedia contracte, dar și de abilități de construire și menținere a relațiilor cu clienții.

Care vor fi responsabilitățile tale principale:

  • Stabilirea și menținerea relațiilor comerciale cu partenerii de business, cărora le vei recomanda cele mai potrivite soluții din portofoliu, pliate pe nevoile lor

  • Identificarea, dezvoltarea, negocierea și încheierea tranzacțiilor (atât standard, cât și complexe)

  • Dezvoltarea noilor modele de business, în vederea adaptării la schimbările din domeniul energiei

  • Negocierea contractelor, gestionate eficient, de la inițiere până la execuție și colaborarea îndeaproape cu toate departamentele implicate (achiziții, juridic, credit risk, conformitate, prețuri)

  • Pregătirea prezentărilor și propunerilor pentru clienți

  • Cooperarea cu structurile operaționale internaționale din cadrul grupului E.ON pentru a încheia tranzacții de furnizare, dar și pentru a dezvolta și testa produse noi

  • Realizarea analizei de piață și a ipotezelor despre dezvoltarea pieței de energie, urmărind tendințele, oportunitățile și amenințările din industrie

  • Întocmirea rapoartelor, urmărind criteriile calitative și cantitative, din care să reiasă impactul potențial al acestor informații asupra business-ului

Ce ne dorim de la tine?

  • Sa fii absolvent de studii superioare, de preferință în domeniul economiei sau ingineriei

  • Să ai minim 5 ani de experiență practică în vânzări B2B

  • Abilități de negociere și relaționare interpersonală

  • Ușurință în comunicare verbală și în scris ( lb. romana și lb. engleză)

  • Să ai atitudine agilă, rapidă și eficientă

  • Abilități de gestionare a sarcinilor multiple cu succes

  • Disponibilitate pentru deplasări în teritoriu

  • Adaptabilitate și orientare spre performanță

  • Să ții mereu cont atât de nevoile clienților, cât și de nevoile business-ului

Aplică acum și fă primul pas spre o carieră de succes în E.ON !

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la E.ON pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la E.ON pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are E.ON locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?