Manager de operatiuni

Descriere angajator:

Institutie financiara nebancara, monitorizata de catre BNR, avand ca obiect de activitate principal acordarea de credite de consum garantate cu ipoteca imobiliara.

Cerinte candidat:

- Studii superioare economice finalizate

- Experienta profesionala de minim 3 ani; Constituie avantaj experienta in domeniul financiar-bancar si/sau experienta intr-o functie de conducere/management;

- Cunostinte solide de Microsoft Office - in special Excel (nivel avansat);

- Persoana activa, organizata, orientata spre rezultate si catre indeplinirea obiectivelor, sociabila, stabila, punctuala, responsabila, pozitiva, nefumatoare;

- Abilitati de comunicare, coordonare, analiza si sinteza, atentie la detalii, pentru o foarte buna gestionare a timpului, avand capacitatea de rezolvare prompta a problemelor si de prioritizare a obiectivelor tinta planificate.

- Grad inalt de profesionalism;

Principalele activităţi şi responsabilităţi:

- Face parte si isi desfasoara activitatea in cadrul Serviciului Supraveghere, in Municipiul Bucuresti - Sector 3.

- Coordoneaza activitatea desfasurata de catre analistii financiari/economistii din cadrul agentiilor Easy Credit si le asigura suportul necesar;

- Verifica documentele redactate/semnate de catre analistii financiari/economistii in conformitate cu procedura de creditare si normele interne;

- Verifica existenta/corectitudinea documentelor si informatiilor necesare in aplicatiile interne;

- Verifica si monitorizeaza in permanenta incasarile aferente contractelor de credit aflate in derulare, la scadentele stabilite;

- Coordoneaza si supravegheaza activitatea de recuperare a sumelor restante inregistrate de clientii agentiilor alocate si se asigura de indeplinirea targetului pe incasari la nivelul societatii;

- Identifica problemele aparute, face propuneri privind instruirea angajatilor si monitorizeaza calitatea serviciilor oferite clientilor in sediile Easy Credit;

- Asigura respectarea regulilor, procedurilor aplicabile si a cerintelor legale din domeniul financiar;

- Intocmeste, actualizeaza, verifica in permanenta (zilnic/ lunar/periodic) diverse rapoarte si situatii privind activitatea societatii.

Oferta:

- Pachet salarial motivant;

- Training de specialitate; Echipa tanara si mediu de lucru placut;

- Alte beneficii/avantaje.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la EASY CREDIT 4 ALL IFN S.A. pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la EASY CREDIT 4 ALL IFN S.A. pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are EASY CREDIT 4 ALL IFN S.A. locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?