Project Manager pentru proiecte de Automatizare Industriala

Cerinte Minime:
o Experienta pe un post de Project Manager de minim 3 ani, in domeniul Automatizari Industriale
o Studii superioare
o Limba Engleza – nivel mediu – avansat
o Carnet de conducere cat B
o Sa cunoasca Microsoft Project

Abilitati Obligatorii:
o Abilitate de creare si urmarire a planurilor dintr-un proiect, inclusiv modificare a acestora daca este cazul
o Abilitate de previzionare
o Abilitati de comunicare cu membrii echipei si cu clientii
o Organizat, atent la detalii si la calitate
o Capacitate de intelegere a solutiilor tehnice
o Abilitati de planificare, organizare si management al timpului
o Calm, optimist, motivator pentru echipa
o Asumare target-uri si termene
o Dispus la calatorii, program prelungit

Constituie un avantaj:
o Experienta PM mai mare de 3 ani
o Cursuri PM, Leadership, Time Management, etc
o Cunostinte automatizare, electrice sau mecanice

Descrierea postului
o Participa la sedintele de ofertare ale proiectelor
o Intocmeste planul pentru desfasurarea proiectului
o Discuta cu resursele alocate pe proiect si monitorizeaza desfasurarea activitatii acestora
o Se asigura ca se vor respecta termenele asumate in proiect
o Se implica in motivarea echipei
o Discuta in permanenta cu beneficiarul, cu furnizorii si cu echipa
o Intocmeste rapoarte de activitate
o Semneaza cu beneficiarul PAT-ul si SAT-ul
o Se ocupa de alocarea resurselor pentru rezolvarea posibilelor observatii pe care le are beneficiarul si monitorizeaza finalizarea proiectului
o Inchide proiectul
o Preda documentatia de proiect si organizeaza sedinta de evaluare proiect cu managementul superior
o Se ocupa si de partea de garantie si mentenanta pentru proiectele care i s-au alocat

Oferta (bonusuri, beneficii)
1. Salariu oferit: fix plus comision in functie de realizari
2. Telefon mobil
3. Masina in interes de serviciu

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la MACH FOREIGN TRADE DISTRIBUTION SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la MACH FOREIGN TRADE DISTRIBUTION SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are MACH FOREIGN TRADE DISTRIBUTION SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?