Manager de proiect - Managementul schimbării

Creștem – ești gata să crești alături de noi? Căutăm colegi de echipă care își doresc să realizeze proiecte deosebite și să se distreze făcându-le. Dacă ești gata să fii provocat, să ai un impact real și să contribui la definirea viitorului companiei noastre, ne-ar plăcea să vorbim cu tine! Alăturați-vă unei companii globale diverse, de oameni care se angajează să lucreze împreună cu un scop, îmbrățișând unicitatea, gândirea creativă și ideile fiecăruia!

Responsabilități:

  • Este responsabil de relația cu clientul final (de la kick off la implementare);
  • Coordonează echipe formate din membrii ai departamentelor tehnic, producție, calitate, achiziții și dezvoltare pentru implementarea modificărilor;
  • Gestionează toate activitățile legate de schimbări la produsele electronice;
  • Reunește echipa CCB pentru analize de risc și decizie;
  • Monitorizează, măsoară și controlează procesul de schimbare, inclusiv procesul Engineering Change Request (ECR) - Engineering Change Notification (ECN);
  • Asigură respectarea cerințelor tehnice definite de client privind modificările;
  • Gestionează activ și optimizează utilizarea resurselor aferente proiectelor;

Cerințe:

  • Experiență de minim 5 ani într-o poziție similară în domeniul automotive;
  • Studii superioare tehnice (electronică, mecatronică)
  • Experiență relevantă în transferul și dezvoltarea produselor noi;
  • Experiență în dezvoltarea proceselor mecanice de asamblare și montaj;
  • Experiență în managementul de proiect
  • Cunoașterea metodologiilor specifice calității: APQP, FMEA, 8D, 5WHY, VDA 6.3, MSA, SPC, Problem Solving;
  • Cunoștințe în domeniul electric/pneumatic;
  • Capacitate de analiză și rezolvare a problemelor;
  • Cunoștințe de desen tehnic;
  • Cunoștine în MS Office;
  • Cunoștințe de limba engleză la nivel avansat;
  • Cunoștințe de limba germană constituie un avantaj;

Oferim:

  • Pachet salarial atractiv;
  • Tichete de masă;
  • Prim;
  • Decontare transport;
  • Programe de formare profesională;
  • Activități sportive & divertisment;

Kendrion dezvoltă, produce și comercializează sisteme și componente electromagnetice de înaltă calitate pentru aplicații industriale și auto. De peste un secol, proiectăm piese de precizie pentru cei mai importanți inovatori din lume în domeniul autoturismelor, vehiculelor comerciale și aplicațiilor industriale. În calitate de pionier în tehnologie, Kendrion inventează, proiectează și produce componente complexe și sisteme personalizate, precum și soluții locale la cerere.

Ne angajăm în fața provocărilor inginerești de mâine și asumarea responsabilității pentru modul în care ne aprovizionăm, producem și desfășurăm afaceri. Înrădăcinată în Germania, cu sediul în Olanda și listată la Bursa de Valori din Amsterdam, expertiza Kendrion se extinde în toată Europa, până în America și Asia.

Kendrion: Precizie. Siguranță. Mişcare.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Kendrion NV pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Kendrion NV pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Kendrion NV locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?