Manager de zonă Constanta

Descrierea firmei

Ana şi Cornel este o companie românească cu activitate în domeniul producţiei de preparate din carne, cu capacitate de peste câteva zeci de  tone pe an şi cu peste 800 de angajaţi.

De peste 20 de ani, Ana şi Cornel produce mezeluri de familie create şi certificate la standarde de calitate: salamuri, cârnaţi, specialităţi, crud-uscate, semipreparate, precum şi carne proaspătă de porc, vită și pasăre.

Produsele “ De la Ana şi Cornel” sunt comercializate în peste 80 de magazine proprii şi prin intermediul distribuţiei proprii la peste 3000 de distribuitori, hypermarketuri si export. În ultimii 5 ani, compania Ana şi Cornel, se menţine în Top 3 a celor mai importante companii din industria cărnii din Romania.

Cerințe:

  • Studii superioare,
  • Experienta relevanta in vânzări,
  • Cunoștințe bune de operare MS Office (excel, word) și e-mail,
  • Abilitati de comunicare,
  • Vechime în muncă: 3-5 ani,
  • Carnet de conducere categoria B cu vechime de minim 1 an,
  • Localitatea de domiciliu: Constanta sau împrejurimi.

Atitudini:

  • Manifestă atitudine pozitivă, promptă și deschisă față de situații și de oameni,
  • Manifestă atitudine de învățare continuă și dorință de dezvoltare personală,
  • Dă dovadă de promtitudine, adaptabilitate, flexibilitate în program și fermitate,
  • Cunoștințe de promovare, de păstrare, de expunere și prezentare a produselor alimentare,
  • Tehnici de vânzare,
  • Cunoștințe de instruire și formare profesională a personalului magazinelor pe care le are in subordine

Responsabilități

Candidatul ideal trebuie:

  • Să respecte valorile, principiile, politicile și procedurile companiei Ana&Cornel și să le aplice în magazinele  pe care le va gestiona,
  • Să cunoască legislația actuală cu privire la domeniul de activitate,
  • Să respecte planificarea rutelor lunare primite de la superiorul direct și să își organizeze activitățile conform acesteia,
  • Să respecte interdicția cu privire la vânzarea produselor neconforme,
  • Să cunoască programul agreat de degustări și să participe activ la acestea,
  • Să organizeze sampling-uri,
  • Să respecte planogramele,
  • Să respecte și să vină cu propuneri asupra planului de promoții lunare,
  • Se informează permanent cu privire la activitatea firmelor concurente, asupra modificărilor de preț și la produsele noi apărute în piață,
  • Să își îndrepte atenția spre nevoile clienților,
  • Să analizeze zilnic vânzarea produselor Ana&Cornel,
  • Să verifice și să raporteze zilnic termenele de valabilitate ale produselor Ana&Cornel,
  • Să întocmească rapoarte de activitate săptămânale cu activitățile intreprinse pe fiecare magazin în parte.

Întreaga activitate se va desfășura pe teren, cu mențiunea că o dată pe lună este necesară prezența la sedințe la sediul Ana&Cornel - Mizil, Județul Prahova

Beneficii oferite:

  • Perioada contractuală: nedeterminat de la angajare,
  • Card de masă după prima lună,
  • Card de fidelitate: 15 % discount alocat per luna/ angajat, in baza legitimatiei pe care o primește de la angajare,
  • Ajutoare financiare pentru evenimente,
  • Pachete de produse/sărbători,
  • Zile libere pentru evenimente, etc.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la S.C. Ana&Cornel S.R.L. pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la S.C. Ana&Cornel S.R.L. pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are S.C. Ana&Cornel S.R.L. locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?