Manager Departament Comercial

Pentru clientul nostru, o companie multinationala de bricolaj, casa si gradina, companie a ce ofera servicii complexe clientilor sai, recrutam Manager Departament Comercial. Rolul face parte din Comitetul de Management al magazinului.

Locatie: Bragadiru, Judetul Ilfov.

Misiune: Coordonarea echipei si asigurarea intregului suport pentru dezvoltarea continua a personalului si a magazinului.

Responsabilitati:

  • Actionarea permanenta in serviciul clientului;
  • Preluarea responsabilitatilor si indatoririlor Directorului de Magazin in anumite situatii;
  • Coordonarea echipei (formare, recrutare, evaluare, evolutie) si motivarea acesteia – aproximativ 10 persoane;
  • Coordonarea intreagii activitati comerciale de aprovizionare si intretinere a departamentului in scopul asigurarii celor mai bune produse si a unui inalt grad de satisfactie client;
  • Coordonarea activitatii de merchandising pentru gamele de produse;
  • Organizarea, planificarea, coordonarea si verificarea inventarelor anuale;

Cerinte:

  • Minimum doi ani experienta anterioara pe un rol de coordonare;
  • Abilitati excelente de leadership;
  • Experienta anterioara de lucru in comert;
  • Spirit de antreprenor –esponsabilitate si autonomie;
  • Implicare puternica - folosirea competentelor si a cunostintelor pentru a fi alaturie client, de asteptarile si nevoile acestuia;
  • Capacitate de adaptare si de a invata mereu lucruri noi;
  •  Proactivitate – favorizarea unei stari de spirit indreptate spre progres si munca in echipa cu scopul de a satisfaceevoile clientilor;
  • Generozitate, onestitate, respect, cu spirit de initiativa si angajament, orientare catre lucrul in echipa;

Beneficii:

  • Salariu motivant;
  • Tichete de masa (15 RON / zi lucratoare);
  • Bonusuri trimestriale in functie de vanzari;
  • Prime de Craciun, Pasti si vacanta;
  • Abonament medical la o clinica privata;
  • Mediu de lucru tanar, dinamic, cu multe provocari;
  • Planuri de formare si dezvoltare adaptate fiecarui angajat in parte pentru atingerea obiectivelor profesionale.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la GABTEO HR pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la GABTEO HR pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are GABTEO HR locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?