MANAGER DEPARTAMENT LOGISTICA

Compania SUK-PLASTICS SRL producatoare de componente de inalta precizie din plastic pentru industria automotive angajeaza

MANAGER DEPARTAMENT  LOGISTICA

RESPONSABILITATI:

Planifica si urmareste fluxul de marfa, stocurile. Este responsabil de planificarea strategica a resurselor companiei

Elaboreaza proceduri ( aprovizionare, emitere comenzi, livrare, distributie, receptie, neconformitati) si urmareste respectarea acestora

 Asigura respectarea prevederilor legale in relatiile cu institutiile statului si cele contractuale in relatia cu partenerii

 Asigura si controleaza relatiile de afaceri cu furnizorii de servicii si clientii companiei, pe linie logistica

Strategii privind cresterea eficientei activitatilor coordonate pentru minimizarea costurilor si cresterea efectiva a veniturilor societatii , etc

Elaboreaza sisteme de planificare si urmarire ( ex diagrame Gantt) a activitatilor de aprovizionare, productie vs livrari( si distributie), BVC

Urmareste aprovizionarea la timp ( termen) conform programelor de productie

 Centralizeaza si programeaza efectuarea achizitiilor, necesarul de materiale/ produse

 Conlucrarea zilnica cu departamentul productie, achizitii, financiar pentru aplicarea hotaririlor luate conform planului de dezvoltare

 Indeplinirea tuturor sarcinilor de serviciu de catre personalul din subordine pentru desfasurararea in cele mai bune conditii a activitatii de stocare , manipulare

 Controleaza expeditiile de marfa si investigheaza care sunt cauzele lipsei produselor din stocuri

 Asigura in depozite mix-ul de marfa necesar realizarii obiectivelor de vanzari conform contractelor

 Indeplinirea normelor legislative,  protectia muncii, PSI, curatenie

 Tine evidenta obiectelor de inventar si propune casarea sau scoaterea lor din uz, in conditiile prevazute de lege

 Supervizeaza procesele de inventariere lunare si/sau anuale

 Inlatura sau minimalizeaza  intarzierile la livrare

Cerinte :

  • experienta de minim 4 ani in domeniul logistic, obligatoriu  in domeniul automotive

  • experienta in coordonare, distributie

  • experienta in managementul stocurilor, depozitarii; fluxuri de marfa

  • procesare date , analize, elaborare proceduri

Computer Skills

  • MS Office -nivel avansat

  • Programe de gestiune ERP

Limba engleza -nivel avansat

Permis auto

Categoria B

Competente tehnice

Cunostinte tehnice foarte bune in domeniul logisticii,

contabilitate primara

legislatie

Abilitatea de a se ocupa de mai multe surse de date si/sau opinii si de a analiza, dezvolta, apara si implementa directiile strategice

Capacitatea de a conduce si motiva persoanele atat din cadrul propriei echipe cat si pe cele aflate in afara acesteia, pentru a asigura rezultate superioare

Beneficii:

Angajare pe perioada nedeterminta
Salariu in functie de experienta

Fabrica se afla in Remetea Mare

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la SUK - PLASTICS SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la SUK - PLASTICS SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are SUK - PLASTICS SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?