Manager ferma vegetala

Descrierea companiei:

Ferma noastra cu o suprafata de cca. 1300 ha de teren arabil, localizata in comuna Slobozia si Mozaceni, judet Arges, are ca activitate principala cultivarea cerealelor combinata cu fertilizarea naturala cu dejectii lichide de porc si este dotata cu echipamente de lucru moderne. Personalul de productie al fermei este compus din: 9 tractoristi, 1 mecanic si un paznic.

Candidatul ideal:

-absolvent de studii superioare in domeniul agronomiei cu experienta in cultura mare;

-vorbitor de limba engleza nivel avansat;

-bune cunostinte de utilizare a pc-ului;

-flexibil, disponibil la program prelungit;

-abilitati de organizare si coordonare a activitatii;

-capacitate de decizie si de asumare a responsabilitatii;

-spirit de echipa si bune abilitati de comunicare;

-cunostinte tehnice privind masinile agricole.

Descrierea jobului:

-organizarea si planificarea activitatii de productie a fermei;

-administrarea zilnica a tuturor activitatilor agricole si tehnice;

-planificarea timpului de executie a lucrarilor specifice tehnologiilor de lucru necesare infiintarii culturilor;

-planificarea necesarului de personal pentru punerea in aplicare a tehnologiilor de lucru;

-coordonarea, supravegherea si instruirea personalului care desfasoara activitatea de productie (tractoristi, mecanici agricoli);

-pregatirea terenului pentru infiintarea culturilor: fertilizare, ierbicide/pesticide, arat etc.;

-intocmirea planurilor de fertilizare; tinerea evidentei operatiunilor de fertilizare naturala cu dejectii lichide de porc;

-executarea lucrarilor de intretinere a culturilor;

-supravegherea si coordonarea activitatii de cultivare a terenului agricol in vederea obtinerii de productii performante;

-recoltarea si depozitarea culturilor;

-este responsabil de intocmirea documentatiei pentru suprafata de teren gestionata si realizeaza rapoarte cu procedurile agricole;

-intocmire declaratie APIA;

-abilitati mecanice de intretinere/calibrare si reparatii a masinilor agricole moderne.

Beneficii:

-salariu motivant+bonus in functie de performantele de productie si financiare;

-telefon de serviciu;

-laptop;

-masina de serviciu pentru desfasurarea activitatii;

-conditii de cazare la sediul fermei.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la SC DANBRED ARGES SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la SC DANBRED ARGES SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are SC DANBRED ARGES SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?