Manager Filiala si Agent Vanzari B2B (piese Auto)

Pentru clientul nostru, companie multinationala, important distribuitor de piese auto, recrutam MANAGER FILIALA si AGENT VANZARI B2B.

Avem deschise aceste roluri in urmatoarele orase:

  • Baia Mare: Agent Vanzari;
  • Zalau: Manager Filiala;

Cerinte Manager Filiala:

  • Studii medii/superioare (de preferat studii superioare) absolvite;
  • Minim 2-3 ani experienta in vanzari B2B (domeniul auto), de preferat in comertul cu piese si accesorii auto;
  • Experienta de minim 1 an in coordonarea unei echipe;
  • Abilitati manageriale si de negociere;
  • Cunoasterea limbii engleze la nivel mediu;
  • Persoana implicata, muncitoare si serioasa;
  • Permis de conducere categoria B.

Cerinte Agent Vanzari B2B:

  • Minim 1 an experienta in vanzari B2B, de preferat in domeniul auto sau intr-un domeniu conex;
  • Studii medii/superioare;
  • Permis de conducere categoria B;
  • Limba engleza la nivel mediu;
  • Bune abilitati de comunicare si relationare cu clientii, atentie distributiva, capacitate rapida de decizie.

Pentru rolul de Agent Vanzari ne adresam si persoanele care lucreaza ca Gestionari, Distribuitori sau Operator comenzi in acelasi domeniu de activitate si au abilitati de vanzare.

Responsabilitati Manager Filiala:

  • Este responsabil de indeplinirea planului de vanzari precum si atingerea tuturor obiectivelor stabilite de conducerea societatii pentru filiala de care raspunde (buget de vanzari, atragere de clienti noi si retinerea celor existenti, profitabilitate, incasari);
  • Analizeaza in permanenta evolutia pietei auto si concurenta;
  • Imbunătăţeşte tehnicile de vanzari aplicate de propria echipa;
  • Este responsabil cu optimizarea stocului de piese si accesorii auto pe baza rulajelor, previziunilor de piata si ale modificarilor din piata tinta;
  • Coordoneaza si conduce intreaga activitate a filialei, urmarind indeplinirea indicatorilor de activitate sau de performanta si incadrarea in bugetul alocat;
  • Raspunde de informarea tuturor clientilor din piata de campaniile promotionale desfasurate de companie;

Responsabilitati Agent Vanzari B2B:

  • Administrarea şi dezvoltarea portofoliului de clienţi;
  • Prezentarea, promovarea şi vânzarea produselor în conformitate cu standardele şi politicile comerciale ale companiei;
  • Cunoasterea caracteristicilor tehnice si comerciale ale produselor companiei;
  • Negocierea cu clientii din zona sa conditiile contractuale comerciale, in limitele stabilite de conducerea companiei;
  • Participarea activa la planificarea şi implementarea strategiei de vânzări;
  • Intocmirea de contracte de vanzare-cumparare cu toti clientii cumparatori.

Beneficii:

  • Posibilitatea de a dezvolta o cariera intr-un domeniu de interes in piata;
  • Posibilitatea de a lucra in cadrul unei companii renumite, cu deschidere in acest domeniu de activitate;
  • Acces la training-uri de specialitate;
  • Scheme de comisionare avantajoase.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la MANPOWER ROMANIA SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la MANPOWER ROMANIA SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are MANPOWER ROMANIA SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?