Manager IT Operations

AirportLabs oferă o suită completă de produse care stimulează eficiența în aviație. Produsele și soluțiile noastre ajută aeroporturile, companiile aeriene și agenții de handling la sol majore din întreaga lume să rezolve cele mai dificile probleme operaționale, să îmbunătățească eficiența și să dezvolte valoarea serviciilor lor.

Echipa noastră de operațiuni IT este una dintre cele mai bune din industrie, oferind servicii critice aeroporturilor, companiilor aeriene și operatorilor la sol din întreaga lume. Unul din cinci pasageri din lume are călătoria îmbunătățită de cel puțin unul dintre produsele noastre. Reformăm modul în care sistemele de aviație sunt construite, livrate și operate.

Cautam un Manager operatiuni IT

Acesta este un rol de management superior responsabil pentru buna funcționare și suport pentru soluțiile noastre critice SaaS. Echipa sa asigură construirea, monitorizarea, securitatea și disponibilitatea platformelor noastre cloud, precum și suportul B2B pentru servicii.

Date cheie pe care trebuie să le luați în considerare:

  • Venituri: 3000 - 5500 EUR/lună, în funcție de potrivirea rolului și nivelul de experiență
  • Cota de profit anual (https://tinyurl.com/9nf5dtr8)
  • Diverse bonusuri bazate pe performanță și comportament (https://bit.ly/3Hjj3i7)
  • În birou sau hibrid (birou parțial și distanță parțială)
  • Office location: Cluj-Napoca
  • Contract bazat pe PFA sau SRL cu entitatea noastră din Marea Britanie (opțiunea CIM va fi disponibilă în 2023)
  • Vacante platite
  • Proprietatea completă a rolului și a deciziilor
  • Expunere internațională

Responsabilitati ale rolului si ale echipelor aflate in coordonare:

  • Operăm soluțiile noastre cloud la o disponibilitate >99,99%.
  • Reprezentarea AirportLabs în fața clienților, precum și în cadrul evenimentelor locale
  • Stabilirea strategiei, managementul operațional, precum și personalizarea echipelor aflate în management
  • Construirea, monitorizarea și operarea infrastructurii noastre cloud
  • Coordonarea cu șeful de livrare de produse și șeful de tehnologie pentru a asigura livrarea cu succes de la capăt la capăt a serviciilor noastre
  • Stabilirea proceselor și procedurilor pentru afaceri ca de obicei, precum și operațiuni de criză
  • Stabilirea și monitorizarea KPI-urilor pentru serviciile furnizate
  • Furnizarea unui mediu de operare standardizat pentru toate serviciile AirportLabs (atât de dezvoltare, cât și de producție)
  • Coordonarea cu echipele clienților pentru a asigura livrarea de succes a serviciilor
  • Gestionarea costurilor și bugetelor pentru echipă, inclusiv costul infrastructurii
  • Testarea și validarea noilor tehnologii pentru îmbunătățirea continuă a operațiunilor
  • Derularea și coordonarea auditurilor cu parteneri externi și clienți
  • Elaborarea documentatiei interne si externe
  • Monitorizarea și îmbunătățirea satisfacției clienților (B2B).
  • Dezvoltarea de noi talente

Calificări și abilități dorite:

  • Diplomă de licență sau superioară într-un domeniu tehnic
  • Antecedente ca SRE, DevOps sau dezvoltator de software
  • 3-5 ani de experiență într-o echipă și rol similar (mărimea echipei >10)
  • Familiaritate cu conceptele ITIL, ideal certificat
  • Familiaritate cu următoarele tehnologii și concepte: SaaS, devops, SRE, AWS, Azure, Docker, kubernetes, Nomad, grafana, redis, mongodb, nginx, rabbitmq, API-uri REST, Ceph, linux, terraform, service mesh, rețele, VPN-uri

Dacă sunteți interesat de o dezvoltare profesională ulterioară, vă vom sprijini pentru a vă îmbunătăți abilitățile și capacitățile. Fiind o companie de produse, avem o gamă mai largă de departamente și abilități care vă pot fi atractive:

  • Consultanta
  • Management de produs

Promovăm o cultură bazată pe valori, de aceea este esențial ca colegii care se alătură echipei noastre să respecte și să susțină valorile companiei noastre: asertivitate, eficiență, seriozitate, inițiativă, bunăvoință și colaborare, transfer de cunoștințe, deschidere, proprietate, responsabilitate și responsabilitate, predictibilitate, Siguranță psihologică și transparență.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la AirportLabs pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la AirportLabs pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are AirportLabs locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?