MANAGER LOGISTICA

Responsabilitati principale
- Responsabil de activitatea de transport, prelucrare comenzi, dirijare, control, depozitare si manipulare marfuri
- Intocmirea de rapoarte si transmiterea lor managerului direct
- Gestioneaza relatia cu echipa de exploatare a flotei necesarul de acoperire a comenzilor catre clienti. Aceasta implica o stransa colaborare cu firme de transport sau case de expeditii locale.
- Organizeaza platforma logistica pentru a asigura o coerenta intre prioritatile operationale si de dirijare.
- Evaluarea resurselor de transport si produse necesare pentru acoperirea comenzilor
- Identificarea oportunitatilor pentru a imbunatati calitatea transporturilor si/sau pentru a reduce costurile
- Identificarea in mod proactiv a riscurilor si gestionarea actiunilor de reducere a impactelor generate de sfarsit de luna sau varf de sezon
- Asigurarea de expertiza de transport si de sprijin pentru lantul de aprovizionare sau proiectele logistice ale fabricii

Cerinte:
- atestat ARR;
- cunoştinţe operare PC (Ms Office: Excel in special)
- experienţă profesională în domeniu - minim 3 ani;
- persoană responsabilă, organizată, sociabilă, cu spirit de echipă;
- gândire analitică, capacitate de previzionare şi rezolvare de probleme, iniţiativă, implicare în muncă.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la INTEGRA NEW SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la INTEGRA NEW SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are INTEGRA NEW SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?