Manager marketing

Dicor Land SRL, companie specializata in domeniul utilajelor agricole, partener al unor furnizori europeni consacrați (Maschio Gaspardo, Olimac, Irtec, Pasto, Madara, Mecanica Ceahlău, Pronar) cauta noi colegi.

Aplica la acest job daca:

  • Esti absolvent de studii superioare in domeniul marketingului;
  • Ai experienta de minimum 5 ani pe un post similar;
  • Ai experienta in coordonarea unei echipe de marketing;
  • Experienta in domeniul agribusiness constituie avantaj;
  • Posezi cunoștințe solide în domeniul marketingului tradițional: analiza de piață, promovare imagine și produs, branding;
  • Poseszi bune cunostinte de operare PC (Word, Excel, PowerPoint, Internet, Outlook);
  • Posezi cunostinte temeinice de grafica si procesare foto-video;
  • Posezi cunostinte avansate de limba engleza ;
  • Detii o buna cunoastere a uneltelor: Google Analytics, Facebook Ads, Social Media, E-commerce;
  • Esti posesor permis conducere categ. B;
  • Ești creativ, flexibil, original;
  • Esti bun organizator de evenimente, expozitii, targuri, etc;
  • Esti Integru și cu un puternic sistem de valori personale;
  • Ai abilități bune de redactare și susținere a prezentărilor.

Responsabilitati:

  • Elaboreaza strategia si politicile de marketing ale firmei si asigura implementarea acestora;
  • Elaboreaza si asigura realizarea planului de marketing;
  • Monitorizeaza permanent piata si concurenta in vederea actualizarii si / sau modificarii strategiei si politicilor de marketing ale firmei;
  • Analizeaza oportunitatea introducerii de noi produse sau servicii;
  • Mentine o vizibilitate ridicata a brandului prin diverse evenimente;
  • Administrează eficient relația cu furnizorii pe bugete de marketing;
  • Coordonează organizarea și participarea la târguri, expoziții și demonstrații;
  • Dezvolta politici de fidelizare a clienților și lucrează la implementarea lor împreună cu departamentul comercial;
  • Dezvoltarea continua a imaginii și identității firmei, atât în mediu fizic cât și onli-ne;
  • Realizează bugetarea anuală și pe activități;
  • Stabilirea priorităților lunare aliniate la strategia anuală și oportunitățile noi prin consultare cu echipa de management;
  • Emite proceduri pe toate activitățile din cadrul departamentului de marketing.

Oferim:

  • Pachet salarial motivant;
  • Laptop;
  • Telefon de serviciu;
  • Tichete de masa in valoare de 15,18 ron/zi lucrata;
  • Tichete de vacanta;
  • Prime de Paste, de Craciun, de casatorie, nastere copil, aniversare zi de nastere;
  • Apartenența la o echipă de profesioniști;
  • Posibilitate de dezvoltare personală și profesională.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Dicor Land SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Dicor Land SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Dicor Land SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?