Manager marketing

Candidatul ideal

-Studii superioare de specialitate
-Experienta pe un post similar de 3-5 ani (de preferat în piata materialelor electrice);
-Experienta in coordonarea unei echipe;
-Abilitati de comunicare, relationare, prezentare si negociere;
-Persoana creativa, proactiva, dinamica, orientata spre rezultate;
-Cunostinte solide de utilizare MS Office (Excel Power Point, Outlook, Sisteme ERP – Senior avantaj)
-Bune cunostinte de limba engleza (scris/vorbit);

Descrierea jobului

- Implementeaza metodologia de monitorizare a pietei;
- Elaboreaza, implementeaza si gestioneaza strategia, planul si politicile de marketing;
- Definiste planul de comunicare de brand si de produse pe canalele proprii si partenere;
- Dezvolta materiale de comunicare;
- Negociaza si administrează eficient relația cu furnizorii pe linia de marketing;
- Dezvolta programe si politici de fidelizare a clienților;
- Cordoneaza campanii de marketing impreuna cu echipa de vanzari;
- Dezvolta continu imaginea și identitatea firmei, atât în mediu offline cât și online;
- Gestioneaza bugetul de marketing;
-Supervizeaza si coordoneaza activitatea departamentului de marketing;
-Transmite si se asigura de implementarea si respectarea strategiei de business;
- Intocmeste analize si rapoarte pe care le prezinta managementului;
-Colaboreza cu toate departamentele din companie reprezentand intrega echipa din subordine;

Descrierea companiei

Din 1996 CONSOLIGHT s-a impus în domeniul comercializării materialelor şi echipamentelor electrice, oferind soluții complete şi complexe pentru instalațiile electrice. CONSOLIGHT a devenit unul din furnizorii tradiţionali de echipamente electrice profesionale pentru cele mai importante companii din România, având la bază calitatea excepţională, performanţele din punct de vedere tehnic, fiabilitate şi preţurile competitive ale produselor oferite.

În 2015 CONSOLIGHT a devenit leader-ul pieței materialelor şi echipamentelor electrice profesionale. Oferim partenerilor noștri un pachet complet de servicii: consultanta, ofertare, uzinare tablouri, livrare materiale. Consultanta acordata inca de la proiectare este importanta in crearea unei oferte competitive, atat din punct de vedere tehnic cat si comercial. Parteneriatele cu producatori renumiți – Philips, Gewiss, Legrand, Eaton, Schneider Electric, Noark, ABB, Siemens.

Consolight are o retea de distributie nationala prin cele 12 puncte de lucru: Sediu Central Bucuresti (Bd. 1 Decembrie, nr. 1 G, Sector 3), Otopeni, Militari, Doraly, Iasi, Constanta, Timisoara, Brasov, Craiova, Cluj, Galati si Sibiu. Misiunea noastră este să rămânem parteneri de încredere şi prima opțiune a clienților noștri pe termen lung, oferind o gamă largă de produse la cel mai bun raport calitate/preț.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la CONSOLIGHT COM SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la CONSOLIGHT COM SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are CONSOLIGHT COM SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?