Manager Mentenanta

 Firma cu capital integral romanesc (Strategic Ventures SRL) a construit si pus in functiune (iunie 2020) o fabrica moderna de panificatie, in Dumbravita, la periferia Timisoarei , str Bela Bartok 1-3, in spatele benzinariei MOL, pe centura Timisoarei, acces cu troleibuz M 14 pana la 500 m de fabrica (benzinaria Socar) sau cu autobuz M 49 (Timisoara-Giarmata) pana la fabrica.

 Candidatul ideal

 - Studii superioare finalizate (profil mecanic, electric, energetic, automatizari) de preferinta la o universitate de stat si cu rezultate bune;
- Experienta minim 10 ani intr-un post similar (avantaj experienta in ind alimentara);

- Bune cunostinte de operare / intretinere linii de productie automate (orice industrie);
- Bune cunostinte de operare calculator (MS Office);

- Cunostinte privind activitatea de planificare si urmarire a bugetelor;
- Capacitatea de a gestiona eficient indicatorii de performanta din zona pe care o coordoneaza;

- Capacitate de a planifica, organiza si administra activitatea proprie si a echipei (4 oameni in prezent), de a lua decizii rapide si eficiente;
- Aptitudini si cunostinte tehnice in domeniu mecanic, electric, automatizari;
- Abilitati de leadership, comunicare  si de management;

- Persoana organizata, responsabila, muncitoare, adaptabila, proactiva;

- Resedinta permanenta in Timisoara sau comunele invecinate (nu se asigura locuinta si nici pachet de relocare);

- Disponibilitate de lucru program prelungit (atunci cand se impune).

Descrierea jobului

 - Elaboreaza si monitorizeaza implementarea programelor de mentenanta preventiva in cadrul fabricii de productie;

- Coordoneaza si participa direct la procesul de mentenanta in fabrica;

- Se ocupa de administrarea si mentenanta parcului auto (18 auto-utilitare + 9 automobile);

- Identificarea de solutii pentru eficientizarea costurilor de operare a utilajelor, in special cu utilitatile ;
- Elaborarea planurilor de revizie si interventie in cazul avariilor pe fluxul de fabricatie;
- Elaboreaza si implementeaza planuri ptr instruirea personalului din productie in operarea utilajelor si echipamentelor din dotare;

- Elaboreaza instructiunile specifice mentenantei, urmata de instruirea si evaluarea personalului din departamentul mentenanta (4 oameni in subordine);
- Raporteaza activitatea de mentenanta prin completarea formularelor/documentelor specifice-    - Identifica punctele critice in vederea reducerii incidentelor cu efect in scaderea calitatii produselor;

-Mentine legatura cu furnizorii de echipamente si prestatorii de servicii implicati in functionarea fabricii.

Salarizare

 Angajare cu contract de munca pe termen nedeterminat

  • Masina de serviciu
  • Salariu net la angajare 5500 RON, integral pe cartea de munca, prima de vacanta in valoare de 1 salariu net
  • Bonusuri periodice, tichete de masa (numar variabil in functie de salarizare), plata orelor suplimentare si din zilele de sarbatori (in panificatie se lucreaza si duminica dar se intra prin rotatie, de luat in considerare 1-2 duminici pe luna)
  • Posibilitati de dezvoltare profesionala intr-un loc de munca dinamic si profesionist, curat si modern

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la STRATEGIC VENTURES S.R.L. pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la STRATEGIC VENTURES S.R.L. pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are STRATEGIC VENTURES S.R.L. locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?