Manager optimizare procese food proaspete

Responsabilități principale:

  • Dezvoltarea Departamentului Optimizare procese producție proaspete;
  • Coordonarea activității și a angajaților din departamentul Optimizare procese producție proaspete;
  • Realizarea unor analize de proces, la nivelul producției și comercializării produselor alimentare din cadrul unităților de prelucrare și unităților de comercializare Selgros Cash&Carry SRL, la nivel național;
  • Identificarea unor soluții de optimizare a proceselor ce se desfășoară în domeniul producției și comercializării produselor alimentare din cadrul unităților de prelucrare și unităților de comercializare Selgros Cash&Carry SRL;
  • Identificarea unor oportunități și soluții pentru reducerea cheltuielilor neproductive, creşterea productivităţii muncii,  introducerea de noi tehnologii;
  • Identificarea și aplicarea unor măsuri de creștere a rentabilității proceselor de producție, cu păstrarea standardului de calitate;
  • Implementarea unui sistem măsurabil de urmărire a procesului de producție și a rezultatelor în funcție de indicatorii de performanță stabiliți;
  • Propunerea de soluții pentru optimizarea proceselor, precum și a modalităților de implementare a soluțiilor identificate;
  • Coordonarea activității de implementare a soluțiilor de optimizare procese;
  • Asigurarea stabilității indicatorilor pentru îmbunătățirea performanțelor proceselor nou implementate;
  • Dezvoltarea și monitorizarea rapoartelor cu privire la activitățile de producție și comercializare alimente, și a rezultatelor înregistrate;
  • Propunerea de acțiuni/măsuri pentru îmbunătățirea activității departamentului Optimizare procese producție proaspete și pentru creșterea cifrei de afaceri;
  • Verificarea implementării în unitățile de prelucrare și unitățile de comercializare Selgros Cash&Carry SRL, la nivel național, a acțiunilor stabilite pentru îmbunătățirea proceselor;
  • Colaborarea permanentă cu toate departamentele suport din centrala administrativă în vederea dezvoltării/implementării/îmbunătățirii proceselor, din domeniul de activitate;
  • Realizarea de rapoarte speciale/ statistici;
  • Identificarea nevoilor de dezvoltare si stabilirea tematicilor de traininguri împreună cu departamentul Dezvoltare Organizațională.

Cerințe:

  • Studii superioare in Industria alimentară
  • Cunoștințe teoretice și practice în domeniul tehnologiei de procesare carne/pește (utilaje, tehnici, procese, etc.);
  • Experiență în domeniul procesării cărnii/peștelui;
  • Experiență în organizarea procesului de producție, din domeniul procesării cărnii/peștelui;
  • Abilitatea de a construi și de a conduce echipe;
  • Bune abilități de comunicare şi relaţionare, proactivitate, atenţie distributivă, corectitudine, atenție la detalii;
  • Capacitate de prioritizare, planificare, analiză și sinteză;
  • Capacitatea de a lua decizii rapide, de a lucra sub presiune și orientare către rezultat;
  • Gândire organizată, analitică și flexibilă;
  • O foarte bună cunoaștere a pachetului Microsoft Office (Excel, Word, Power Point);
  • Limba Engleză nivel avansat;
  • Carnet de conducere categoria B;
  • Disponibilitate pentru deplasări;

Oferta

  • Salariu atractiv & tichete de masă;
  • Laptop și telefon mobil;
  • Alte beneficii*: de Crăciun, Paște, zi de naștere, vacanță, asigurare privată de sănătate;
  • Oportunitatea de a lucra intr-o echipă de profesioniști;
  • Oportunități de dezvoltare & oportunitatea de a-ți dezvolta cariera într-o companie multinatională;

*acordarea beneficiilor este condiționată de îndeplinirea unor perioade de  vechime  în cadrul companiei conform CCM la nivel de unitate

Informare:

 Vă informăm că, prin aplicarea pentru o pozitie în cadrul societății Selgros Cash&Carry SRL, vă vom colecta și folosi datele personale oferite în desfășurarea procesului de selecție și recrutare de personal. Pentru informații complete privind prelucrarea datelor cu caracter personal în scopul recrutării și selecției de personal în cadrul Selgros Cash&Carry SRL, vă rugăm accesati site-ul societății la adresa , secțiunea Cariere.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la SELGROS CASH & CARRY S.R.L. pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la SELGROS CASH & CARRY S.R.L. pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are SELGROS CASH & CARRY S.R.L. locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?