nespecificat

Candidatul ideal

Experienta anterioara in marketing – minim 1 an;
Experienta anterioara in comert/retail – minim 1 an;
Cunostinte de limba engleza – nivel avansat;
Bune abilitati analitice;
Orientat spre nevoile clientilor;
Abilitati de sintetizare.

Descrierea jobului

Extrage rapoarte din CRM pentru a face profilul clientilor;
Analizeaza informatiile din baza de date a clientilor in vederea imbunatatirii numarului de conturi active;
Este responsabil de coordonarea, sprijinirea și executarea campaniilor prin diferite canale de marketing in functie de obiceiurile de cumparare;
Dezvolta si implementeaza campanii prin Email si SMS;
Propune, implementeaza si monitorizeaza campanii de marketing si vanzari online si offline;
Este responsabil de cresterea vizibilitatii brandului si de fidelizarea clientilor.

Millenium Pro Design - lider in Romania in domeniul Travel Retail. Misiunea noastra este de a oferi clientilor nostri produse si servicii de cea mai buna calitate, folosind tehnologii inovatoare si un mediu orientat catre client, pe baza carora clientul sa poata lua cele mai bune decizii de cumparare. Brand-ul nostru: BESTVALUE - Duty Free Experience.