Avinci, societate de constructii civile isi mareste echipa si este in cautarea unui coleg pentru sediul din Sat Bratuleni, .

Candidatul ideal

Candidatul ideal pentru poziția de Manager de proiect : este o persoană dinamică, cu experiență în domeniul construcțiilor civile, execuție lucrări medii si mari . Este competent din punct de vedere tehnic, relaționează bine cu oamenii: clienți, echipă de lucru și antreprenori selectați. Rezistă la stres, este proactiv, tenace, energic, bun negociator.

Cerințele postului:

  • Studii superioare de profil tehnic (Construcții Civile),
  • Este un avantaj experiența de minimum 2 ani pe o poziție de similara;
  • Cunoștințe medii și aptitudini tehnice dovedite în proiecte anterioare (proiectele din mediul industrial sunt un avantaj);
  • Cunoștințe de limbă engleză la nivel avansat;
  • Operare PC- suita MsOffice,
  • Permis de conducere ctg. B;
  • Bune abilități și aptitudini legate de organizare, negociere, planificare, relaționare și comunicare eficientă;
  • Disponibilitate la deplasari pentru verificare situatie lucrari santiere;

Descrierea jobului

Responsabilități:

  • Raspunde de corectitudinea, oportunitatea, necesitatea si legalitatea lucrarilor executate
  • Raspunde de respectarea tuturor prevederilor: Sistemului Calitatii in Constructii in conformitate cu SR EN ISO 9001:2001 si de respectarea legislatiei in vigoare cu privire la Calitatea in Constructii ; Sistemului de Management al Mediului in domeniul propriu de activitate ;
  • Raspunde de respectarea tuturor prevederilor legislative: privind Sanatatea si Securitatea in Munca, PSI ; privind Managementul Sanatatii si Securitatii Ocupationale,
  • Raspunde de executarea la parametrii de calitate stabiliti de beneficiar a proiectelor pe care le coordoneaza, de incadrarea in bugetul incredintat pentru efectuarea lucrarii,
  • Raspunde de costurile angajate in proiect (incadrarea in bugetul alocat proiectului,
  •  Raspunde de executarea proiectului la termenele contractate cu beneficiarul (termenele intermediare si finale)
  • Raspunde pentru calitatea activitatii personalului din subordine sau a subcontractorilor,
  • Coordonează echipa de ingineri de execuție, alocă bugete și monitorizează permanent activitatea impreuna cu superiorul ierarhic;
  • Planifică, pregătește și monitorizează planurile de execuție lucrări;
  • Preia lucrările în diferitele faze de execuție conform contractelor semnate;
  • Reprezintă compania în fața beneficiarilor;
  • Pregătește rapoarte periodice pentru management;
  • Oferă sugestii de optimizare, rezolvare de probleme și situații neprevăzute.

Ce oferim?

- pachet salarial motivant;

- mediu de lucru placut;

- oportunitati de dezvoltare profesionala si personala.

Descrierea companiei

Compania Avinci este specializată în proiectarea și construcția de structuri metalice, placări metalice și închideri metalice .

Avem echipe specializate în asamblarea structurilor metalice, prefabricate, pereți sandwich, fațade, montare pe acoperiș diferite modele, suduri, echipe specializate în domeniul managementului de proiecte și multe altele. De asemenea, avem posibilitatea să fabricăm sistemele de închidere (uși / ferestre) la standardele existente, ceea ce va asigura confortul termic și estetic necesar.

În portofoliul nostru puteți găsi: hale, depozite, showroom-uri, clădiri de birouri, mall-uri, hangare, centre logistice, fabrici și alte clădiri de amploare.

Experiența și profesionalismul nostru, ne permit să asigurăm o finalizare bună a tuturor proiectelor în care suntem implicați.

Te asteptam in echipa AVINCI!

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la SC AG STEEL BUILDING&CLADDING S.R.L. pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la SC AG STEEL BUILDING&CLADDING S.R.L. pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are SC AG STEEL BUILDING&CLADDING S.R.L. locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?