Manager Punct de lucru/Manager Magazin

DACĂ EȘTI:

  • o persoana cu excelente abilități de vânzare și o experiență suficientă încât sa o poți împartăși și altora;
  • un manager experimentat, cu experienta in managementul operațional al vânzărilor, cu experiență anterioara de manager punct de lucu;
  • un lider înnăscut, dar care își perfecționează în permanență abilitățile de leadership;
  • pasionat/a în a sprijini oamenii să-și depășească limitele și să-și atingă nivelul suprem de performanță;
  • un manager de vânzări care provine din piața construcțiilor sau a materialelor de construcții și finisaje.

Atunci te invităm să te alături echipei noastre în calitate de: MANAGER PUNCT DE LUCRU Sighisoara ( Sef magazin materiale de constructii, finisaje si instalatii)

CANDIDATUL IDEAL:

  • experiență în vânzări de minimum 5 ani;
  • experiență în managementul vânzărilor de minimum 3 ani;
  • cunoasterea temeinica a pietei de profil din Sighisoara;
  • abilitati de relationare, comunicare si negociere,;
  • abilitati de coordonare, motivare si dezvoltare a echipei;
  • atitudine proactivă, orientată către atingerea obiectivelor;
  • cunostinte solide in analiza eficientei operationale specifice: rotatia stocurilor, profitabilitate etc.;
  • permis categorie B;
  • excelente abilități de operare PC și utilizare a unor programe de tip ERP / CRM.

RESPONSABILITATI:

  • Planificarea, organizarea, coordonarea, controlul și evaluarea activitătații echipei de vânzări și a punctului de lucru;
  • Recrutarea, integrarea, instruirea, evaluarea si coachingul oamenilor de vanzari din subordine;
  • Realizarea obiectivelor de vânzări;
  • Analizarea și raportarea indicatorilor de performanță și eficiență ai punctului de lucru;
  • Participarea la elaborarea și execuția bugetelor anuale pentru punctul de lucru;
  • Organizarea și controlul inventarelor;
  • Motivarea echipei in vederea atingerii obiectivelor propuse;
  • Participarea activă la promovarea brandului companiei pe piața locală și națională.

BENEFICII:

  • Pachet salarial atractiv, format din salariu fix si bonusuri în raport cu performanțele punctului de lucru;
  • Telefon, laptop si autoturism de serviciu;
  • Munca interesanta si plina de satisfactii materiale si profesionale;
  • Posibilitatea de a-ți consolida si dezvolta cariera de management în vânzări într-o companie de anvergura regionala;
  • Traininguri de specialitate.
  • Întrebări frecvente

    • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Alta Consult SRL pe Angajat.ro?

    • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Alta Consult SRL pe Angajat.ro?

    • Pe ce poziții are Alta Consult SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?