MANAGER REGIONAL (Vest)

nespecificat

Candidatul ideal

Timisoara, Cluj, Sibiu, Baia Mare, Maramures, Brasov

Esti foarte bun. Stii asta. Dar ai nevoie de „locul potrivit” pentru a demonstra ca poti mai mult.
Iti plac provocarile si obiectivele indraznete. Si ai curajul sa le propui si sa le implementezi.
Poti deveni pentru BARRIER Romania, MANAGER REGIONAL (Vest), unul dintre pilonii extrem de importanti ai companiei, si vei avea ca principale responsabilitati :
  • Identificarea talentelor membrilor echipei de Area Sales Manageri,
  • Stabilirea rezultatelor asteptate de la ei,
  • Motivarea unei echipe profesioniste,
  • Dezvoltarea profesionala a fiecarui membru al echipei, cu scopul reprezentarii la nivel de excelenta a companiei in relatia cu partenerii sai.

Descrierea jobului

Ce asteptari avem de la TINE ?

  • In primul rand sa fii in fiecare zi cea mai buna varianta a ta,
  • Experienta in vanzari (B2B/B2C),
  • Cunostintele in piata de constructii (preferabil, dar fara a se limita la domeniul tamplariei PVC),
  • Obisnuinta in utilizarea instrumentelor de masurare a activitatilor/rezultatelor CRM (instrument de management al clientilor) – obligatoriu! – descarcarea activitatii „just in time” (atunci cand se produce sau imediat ce s-a produs) reprezentand incununarea cu succes a activitatii zilnice.
  • Experienta de coordonare (ierarhica sau functionala) a unei echipe de minim 5 oameni vor constitui avantaje care te vor ajuta in acest sens.
Ce ar trebui sa FACI?
  • Raspunzi de proiectele mari din regiunea arondata, alaturi de managerul national dedicat, de la identificarea cererii si pana la negocierea de termene si conditii, analiza ofertelor impreuna cu Departamentul Tehnic, urmarire status implementare a acestora.
  • Vizitezi Arhitecti, Constructori si Agentii Imobiliare cu scopul prezentarii companiei si a produselor oferite, contribui la cresterea comunitatii BARRIER.
  • Participi la intalniri cu TOP 3 – 5 clienti potentiali din fiecare zona la propunerea ASM in vederea incheierii de noi parteneriate.
  • Vei reprezenta compania la cele mai importante evenimente organizate la nivel regional, national sau international.
  • Vei analiza indicatori ai pietei pe care o vei reprezenta, vei oferi informatii necesare in actualizarea ofertei si/sau a strategiei de marketing si vanzare.
  • Vei continua sa vizitezi portofoliul de parteneri strategici sau vei tine legatura proactiv, insemnand ca tu ii contactezi cu o frecventa de tine stabilita; preiei solicitari de negociere de la conditii comerciale pana la politica de creditare .
  • Vei testa ASM si te vei asigura permanent ca toate cunostintele tehnice sau informatiile noi sunt preluate si cunoscute de catre colegii nostri.
  • Vei fi focusat permanent pe experienta clientului!
  • Vei contribui si vei sustine dezvoltarea personala a fiecaruia dintre membrii echipei tale!
Pentru inceput, iti oferim:
  • Venituri motivante corelate cu realizarile individuale,cuprinse intre 5000-8000 lei net
  • Asigurare medicala si de viata,
  • Alte beneficii, la alegere: tichete de masa, tichete de vacanta, pensie privata pilonul III, abonament la sala, prima de transport, ajutor pentru educatie copil,
  • Program personalizat de training si integrare,
  • Un mediu de lucru placut, modern si dinamic, orientat spre dezvoltarea oamenilor,
  • Oportunitati de avansare in cariera,

Firma Barrier are o experienta remarcabila in domeniul tamplariei termoizolante, punand bazele structurii actuale in urma cu 25 ani si incepand sa produca ferestre si usi din PVC, sub numele de Barrier.

Ferestrele Barrier sunt produse in fabrica din Bacau, cu ajutorul a peste 400 de angajati, fiind renumite atat in Romania, cat si in Europa.

Pentru informatii suplimentare accesați http://www.barrier.ro/

Întrebări frecvente

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la BARRIER S.R.L. pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la BARRIER S.R.L. pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are BARRIER S.R.L. locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?