Manager Relatii Clienti - Casierie

Responsabilitati:

  • In calitate de membru al Comitetului de Directie, participi la realizarea politicilor si strategiilor la nivel de magazin;
  • Raspunzi de calitatea serviciilor oferite clientilor (intampinare, fluiditate la case si timp de asteptare redus, informatii clienţi, rezolvarea litigiilor);
  • Coordonezi recrutarea, formarea si dezvoltarea echipei;
  • Esti responsabil de crearea, aplicarea si respectarea procedurilor in cadrul departamentului;
  • Optimizezi nivelul de pierderi de stocnecunoscute la casele de marcat;
  • Mentii o buna relatie cu clientii prin intermediul diferitelor canale de comunicare;
  • Contribui la satisfactia clientilor tai prin crearea si dezvoltarea strategiilor comerciale.

Cerinte:

  • Experienta de lucru in comert;
  • Minimum 2 ani experienta de coordonare a unei echipe;
  • Adaptabil – atunci cand este necesar, ești deschis la schimbarea metodei de lucru sau a abordarii pentru a atinge un obiectiv sau a indeplini in mod corect o sarcina de lucru;
  • Capacitate de influentare – dispui de talentul de a modela comportamentele celor din jur in vederea corelarii motivatiilor personale cu obiectivele companiei;
  • Proactiv – ai spirit de initiativa, capacitatea de a rezolva problemele cu un minim de ajutor din partea celorlalti si iti asumi responsabilitatea pentru propriile decizii si actiuni;
  • Organizat – elaborezi planuri bine puse la punct pentru indeplinirea activitatilor, pe care le urmaresti in mod disciplinat;
  • Bun comunicator– iti expui opiniile intr-un mod adecvat pentru context si interlocutor, pui intrebari deschise care ii incurajeaza pe ceilalti sa iti exprime punctul de vedere, abordezi cu tact neintelegerile si oferi feedback intr-o maniera pozitiva;
  • Cu viziune globala – ai capacitatea de a ”naviga” intre o viziune macro si micro a business-ului;
  • Etic– pentru tine, a pastra si a transmite valori nu este o idee depasita.

Beneficii:

  • Bonuri de masa in valoare de 15 lei/bon;
  • Asigurare medicala Groupama & Regina Maria;
  • Echipament asigurat de companie;
  • Prime de Craciun si Paste in valoare de 150 lei net fiecare (tichete cadou);
  • Prima de vacanta in valoare de 600 lei brut;
  • Perspective de dezvoltare profesionala.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la GABTEO HR pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la GABTEO HR pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are GABTEO HR locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?