Manager Relatii Clienti Microfinantare

Candidatul ideal

• Studii superioare economice finalizate;
• Experienta relevanta in activitatea de vanzare/analiza Microfinantare/IMM;
• Cunostinte economice/contabile temeinice;
• Abilitati excelente de vanzare, consiliere clienti si identificarea celei mai adecvate solutii de finantare a acestora;
• Abilitati excelente de comunicare si relationare;
• Spirit de echipa, adaptabilitate & perseverenta in atingerea obiectivelor.

Descrierea jobului

• Identifica si initieaza actiuni de promovare a produselor de microfinantare la nivelul pietei locale;
• Monitorizeaza portofoliul propriu de clienti, atat in vederea dezvoltarii continue a relatiei de afaceri cu acestia, cat si pentru mentinerea unui nivel de calitate optim;
•Evalueaza bonitatea clientilor care solicita un produs de credit si propune solutii de finantare adecvate nevoii acestora.

BT Mic este o noua subsidiara a grupului financiar BT, orientata catre finantarea antreprenorilor mici si/sau la inceput de drum in activitatea economica, care, in prezent, nu au acces/au acces limitat la finantare in piata.
Ne propunem sa deservim atat clientii din mediul urban, cat si pe cei din sectorul agricol, venind in completarea finantarilor acordate de catre Banca Transilvania pe aceleasi segmente de piata.
Obiectivul nostru principal este de a asigura servicii de o calitate excelenta micilor antreprenori prin solutii de finantare rapide, flexibile si personalizate pe nevoile acestora, de a dezvolta un parteneriat pe termen lung cu fiecare dintre ei, de a creste impreuna.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Banca Transilvania pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Banca Transilvania pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Banca Transilvania locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?