Manager resurse umane

Universitatea Titu Maiorescu din București recrutează Manager Resurse Umane, responsabil de coordonarea tuturor proceselor de resurse umane si salarizare din organizație.

Responsabilități:

  • Planificarea, coordonarea, raportarea și monitorizarea tuturor activităților de resurse umane:
    • recrutare și selecție,
    • evaluarea performanțelor,
    • contracte de muncă
    • implementarea sistemului de compensații și beneficii, inclusiv salarizare pentru

personalul didactic și nedidactic;

    • politica de retenție a angajaților;
  • Participarea la elaborarea și implementarea strategiei de resurse umane la nivelul organizației;
  • Coordonarea echipei de resurse umane și salarizare de la nivelul organizației;
  • Colaborarea cu structurile academice, de cercetare și administrative din cadrul organizației;
  • Actualizarea proceselor de resurse umane conform legislației muncii și legislației specifice în domeniul de activitate (învățământ superior, cercetare etc).

Cerințe:

  • Studii superioare;
  • Cursuri de specializare în managementul resurselor umane și legislația muncii;
  • Experiență în resurse umane și în management, minim 5 ani;
  • Cunoștințe din domeniul legislației învățământului superior reprezintă un avantaj;
  • Atitudine proactivă și colaborativă;
  • Abilitați de învățare rapidă.

Despre UTM:

  • Universitatea Titu Maiorescu este o universitate privată, recunoscută pe plan național și internațional, într-o continuă dezvoltare pe parcursul celor 30 de ani de la înființare.
  • În UTM lucrează peste 600 de angajați – cadre didactice și personal didactic auxiliar și nedidactic.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Universitatea Titu Maiorescu pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Universitatea Titu Maiorescu pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Universitatea Titu Maiorescu locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?