Manager Sucursala

Candidatul ideal

- Studii superioare (profil economic, finante sau administrarea afacerilor);
- Limba engleza nivel mediu – scris, vorbit, citit;
- Experienta profesionala: minim 3 ani in domeniul financiar bancar, din care minim 1 ani in coordonarea unei echipe si minim 6 luni in lucrul cu clientela si activitatea de creditare (inclusiv persoane juridice);
- Abilitati/ cunostinte specializate: MS Office nivel mediu;
- Competente: planificare si organizare, comunicare, negociere, capacitate de decizie, delegare, managementul conflictelor, spirit de echipa, asumarea responsabilitatii.

Descrierea jobului

- Coordonează toate operaţiunile sucursalei, astfel încât să asigure indeplinirea obiectivelor zilnice, săptămânale, lunare, trimestriale şi anuale şi implementarea cu succes a oricărei campanii de vânzări;
- Efectueaza deplasari in afara sucursalei in timpul programului de lucru, in vederea identificarii de clienti, promovarii ofertei bancii in institutii publice/sedii de firme sau centre comerciale si vanzarii de produse si servicii ale Bancii;
- Coordoneaza si participă la promovarea tuturor produselor şi serviciilor retail, prin intalnirea cu clientii semnificativi;
- Coordoneaza servirea clientilor in conformitate cu standardele Băncii, susţine stabilirea de relaţii de afaceri durabile cu clientii, punând accent pe clienţii semnificativi şi rezolva orice problemă care poate depăşi aria de responsabilitate a angajatilor din subordine;
- Gestioneaza bugetul alocat sucursalei pe salariati si monitorizeaza realizarea acestuia;
- Stabileste obiective specifice pentru personalul sucursalei în contextul campaniilor ad-hoc de promovare si vanzare

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la BANCA ROMANEASCA SA pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la BANCA ROMANEASCA SA pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are BANCA ROMANEASCA SA locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?